1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Sekreter kaçırmada gizlenen ayrıntı
Sekreter kaçırmada gizlenen ayrıntı

Sekreter kaçırmada gizlenen ayrıntı

Batman Belediye Başkanının sekreterini kaçıran kişinin başkanın evli ve 5 çocuklu damadı olduğu ortaya çıktı. Örtbas edilmeye çalışılan olayla ilgili şok iddialar var.

A+A-

Batman Belediyesi son iki ay içinde rüşvet iddiaları, usulsüz bir şekilde arsa takasları derken en sonunda belediye de çalışan sekreterin kaçırma olayına sahne oldu. Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan’ın sekreterinin kaçırılması olayının ardından gözlerin çevrildiği belediyede “Bir Bu eksikti! Sendromu yaşanmaya başlandı.

Her geçen gün bir skandalla çalkalanan Batman Belediyesi son olarak Başkan Sekreteri Gülşen Tekin’in kaçırılması Batman gündemine bomba gibi düştü. Olay kamuoyunda büyük yankı buldu. Önceki gün sabah saatlerinde işyerine gitmek isteyen 30 yaşındaki Gülşen Tekin’i kaçıranlar yakayı ele verdi. Karayün köylüleri ile bazı çevrelerin araya girmesiyle Belediye Başkanı’nın sekreteri Tekin, gece geç saatlerde Batman’daki ailesine teslim edildi. Polis, olaya karışan Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan’ın belediyede çalışan damadı Rıfat Çelik ile ona yardım eden üç kişiyi gözaltına aldı. Çelik'in daha önce de rahatsız ettiği Tekin'in, bu konuda savcılığa bir şikayette bulunduğu da ortaya çıktı.

SON ANDA YAKAYI ELE VERDİLER

Batman Belediyesi’nde 12 yıl süreyle Başkan sekreterliğini yapan nişanlı Gülşen Tekin’i, kaçıranlar son anda yakayı elverdiler. Sabah erken saatlerde Belediye’ye gitmek isterken Meydan mahallesi Fatih cami sokağında 34 VES 02 plakalı BMW marka araçla Gülşen Tekin’in kafasına silah dayayıp, kaçıran 35 yaşındaki evli ve 5 çocuk babası Rıfat Çelik ile ona yardım yataklık eden üç kişi yakalandı.

Kaçırılan kızın ailesi 5 saat aradan sonra kaçırma olayını gerçekleştirenlerin kimlik bilgileri ile araç plakasını güvenlik görevlilerine bildirdiklerini ifade ederek, “Kuyubaşı köyünde oturan Rıfat Çelik ve beraberindeki üç kişi Gülşen’i sabah saatlerinde zorla araca bindirerek kaçırdı. Bunu görgü tanıklarıyla tespit ettik. 10 saat gibi bir takibin ardından Gülşen’i kaçıran Rıfat Çelik’in, Dicle nehri kenarındaki mağaralarda olduğunu öğrendik. Bazı çevrelerin girişimiyle gece yarısı Gülşen bize teslim edildi. Bu olay bizi tek kelimeyle sarstı. Çünkü Gülşen daha iki ay önce bir akrabamızla nişanlanmıştı” diye konuştu.

Öte yandan Batman Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltına alınan Rıfat Çelik’in, kaçırılma esnasında kendisine direnen Gülşen’in kafasına taş vurarak kırdığını anımsatan Hasan Alp, “Geçmişte de bu şahıs buna benzer bir olay yapmış. Eğer zamanında hareket etmemiş olsaydık. Daha vahim bir olayla karşılaşabilirdik” dedi.

KAÇIRILMA NEDENİ MAL VARLIĞI MI?

Batman belediyesinde çalışan sekreter Gülşen Tekin’in kaçırılması olayının arkasında mal varlığı olduğu ileri sürüldü. Ailenin tek çocuğu olan Tekin’in adına arazi kayıtlı olduğu ve Rıfat çelik’in bu araziler yüzünden kaçırma girişimde bulunduğu ileri sürüldü.