1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şehit ailelerinden tepki
Şehit ailelerinden tepki

Şehit ailelerinden tepki

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hızal, Diyarbakır'da görevli Astsubay Üstçavuş Necdet Aydoğdu'nun uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit düşmesine tepki göstererek, gerekli kamu düzeninin sağlanması

A+A-

Şehit aileleri ve gaziler ile birlikte dernek binasında basın toplantısı düzenleyen Mustafa Hızal, Diyarbakır'da eşiyle birlikte alışveriş yaparken uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit düşen Astsubay Üstçavuş Necdet Aydoğdu'nun ailesine başsağlığı diledi.

Ardından bu saldırıya tepki gösteren Hızal, "Yapılan bu alçak ve haince saldırıları içimize sindiremiyoruz. Bizlerin sabrını taşırmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Bu milletin vatan sevgisi ve milli genleri ile alay edercesine bir tavır içerisindeler. Türkiye Cumhuriyeti devletinde Alevisi, Kürdü, Çerkezi, Lazı ile birlikte huzur içerisinde yaşamak istiyoruz.

Ama bu hainler geçmişte dağda yaptıklarını bugün şehir merkezlerine inerek yapmaya çekinmeden devam ediyorlar" dedi. Daha sonra cumhurbaşkanı ve başbakakana seslenen Hızal, "Bu, Allah'tan korkmayan, cinsleri ve cibiliyetleri belli olmayan, insani duygularını yitirmiş, 40 bin insanımızın kanına girmiş olan caninin sözünü nasıl itimat edilecektir.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin birlik ve bütünlüğünü bozmak, ihanet etmek, bölmek ve parçalamak isteyen kim olursa olsun, gereken cezanın verilmesi için TBMM'de gerekli kamu düzeninin sağlanması için çalışmaların bir an önce yapılması gerekmektedir" diye konştu. 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT