1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şehit aileleri eylem annelerinin yanında
Şehit aileleri eylem annelerinin yanında

Şehit aileleri eylem annelerinin yanında

DİYARBAKIR- Alternatif Politikalar Merkezi koordinatörlüğünde Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetim Derneği Afyonkarahisar Şubesi üyeleri, Diyarbakır'da oturma eylemlerine devam eden aileleri ziyaret etti.

A+A-

Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetim Derneği Afyonkarahisar Şubesi üyeleri, çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin Diyarbakır'da sürdürdükleri oturma eylemine katıldı.

Afyonlu şehit aileleri çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerle buluşmasında duygu dolu anlar yaşadı. Ziyarette konuşan Alternatif Politikalar Merkezi ve AK Parti 22. dönem Afyon Milletvekili Mahmut Koçak, bu bayram gününde yüzlerinin gülmediğini dile getirerek, bugün evlatlarından ayrı kalan ailelerin acılarını paylaşmak ve onlarla bayramlaşmak için Afyon'dan geldiklerini söyledi.

kGelenlerin arasında şehit anne ve babası, gazi yakınlarının olduğunu belirten Koçak, "Damdan düşen, damdan düşenin halinden anlar misali buradayız. Evlatlarımızı geri istiyoruz. Kürt annelerinin verdiği bu mücadele Türkiye'nin birlik ve huzuru için bir ilham kaynağıdır. Annelerimizin yanan yüreklerini serinletebilmek adına, onların acılarını paylaşmak adına yanlarındayız. Bizlerde huzurlu bir bayram yaşayamadık.

En kısa zamanda yavrularımızın bırakılmasını bekliyoruz. Bu çocuklarımızın elleri artık kalemli, masalarında bilgisayarları olan, üniversitelerde okuyan, ailelerine bakan, çevresine faydalı olan çocuklar olmalarını istiyoruz.

Özellikle kadın ve aile derneklerinin bu meseleyle daha fazla ilgilenmesini istiyoruz. Annelerimizin verdiği mücadele Türkiye'nin birliği için ilham kaynağı olacak bir mücadeledir" dedi.
Konuşmanın ardından Afyon'dan gelen heyet ailelere lokum ve Türk bayrağı hediye etti.

Diyarbakır'daki aileler, kendilerine destek ziyaretinde bulunanlara teşekkürlerini illetti.

Ziyarete, Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetim Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit ailesi Cemile Saraç, Fuat Saraç, şehit eşi Fahriye Çepni ve gazi kardeşi Emine Karaca katıldı.


(ÜN-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT