1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şehir içi ulaşımında yaşanan sıkıntılar diz boyu
Şehir içi ulaşımında yaşanan sıkıntılar diz boyu

Şehir içi ulaşımında yaşanan sıkıntılar diz boyu

Diyarbakır'ın şehir içi ulaşımında bir çok sorunlar yaşandığını belirten vatandaşlar, yetkililerin bu sorunlara duyarsız kaldıklarını belirttiler.

A+A-
Her geçen gün büyüyen ve gelişen Diyarbakır'da şehir içi ulaşım vasıtalarının ihtiyacı karşılamadığını belirten vatandaşlar,açıklamalarda bulundular.
 
Diyarbakır'ın şehir içi toplu taşımacılığı yapan otobüsler ve dolmuşların enfeksiyon saçtığını belirten vatandaşlar şu görüşleri dile getirdiler:
 
'Uzun zamandan bu yana sürekli sorunlar yumağı haline gelen toplu taşıma otobüsleri ve dolmuşlar kirlilikten nedeniyle enfeksiyon saçıyorlar. 
 
 Toplu taşıma araçlarında engellilere yönelik saygısızca muameleler, klimaların ne yazın ne de kışın çalışmaması, durak dışında yolcu indirip bindirmenin yanı sıra, özellikle şehir içi otobüslerin sayılarının az olması, vatandaşların hayatlarını olumsuz yönde etkiliyor'.
 
YETKİLİLER SADECE İZLEMEKLE YETİNİYORLAR
 
Bu sorunları defalarca kez yetkililere ilettiklerini ancak sonuç alamadıklarını belirten vatandaşlar, enfeksiyon riski olan otobüsler ve dolmuşların mutlaka denetlenmesi gerektiğine dikkati çektiler.
 
'Denetimden uzak olan otobüsler ve dolmuşlar, her türlü hastalığı barındırıyor. Otobüsler hastalık saçıyorlar. Ne yazın ne de kışın klimalar çalıştırmıyorlar. 
 
Üstelik hınca hınç doldurulan otobüsler biz vatandaşları mağdur ediyor. Neredeyse balık istifi otobüslere bindirilen kadınlar ve çocuklar bir hayli zorluk çekiyorlar. Engellilere karşı saygısızca tutumlar sergileyen otobüs şöförlerini kınıyoruz. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Bunlar da yetmezmiş gibi, seyahat ettiğimiz otobüsleri kir pas içinde. Oturmaya yeltendiğimiz koltukların hali bizleri rahatsız ediyor. Her an hastalık ile baş başa kalabiliriz. Denetimler yapılmıyor, belediyenin bir an önce bu otobüsleri denetlemesi gerekmektedir' şeklinde görüşlerini dile getirdiler.
 
Bir çok merkeze otobüs seferlerinin olmadığını da sözlerine ekleyen vatandaşlar belediyelerin ilgisizliğinden şikayetçiler. Özellikle mesai sonrası evlerine gitmek için otobüsleri beklediklerini ancak bazı zamanlarda saatlerce beklemek zorunda kaldıklarını da sözlerine ekleyen vatandaşlar üstelik kirli ve enfeksiyon saçan otobüslerle seyahat etmek zorunda kaldıklarını belirttiler.
 
(Diyarinsesi.org YA MY)
 

HABERE YORUM KAT