1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Seçmen kağıtları dağıtılıyor
Seçmen kağıtları dağıtılıyor

Seçmen kağıtları dağıtılıyor

Eskişehir'de genel seçimlerde oy kullanacak vatandaşların seçmen bilgi kağıtları dağıtılmaya başlandı.

A+A-

7 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimler için yenilenen listeler ve seçmen bilgi kağıtları, muhtarlıklar tarafından bugün itibariyle dağıtılmaya başlandı.

Eskişehir Deliklitaş Mahallesi Muhtarı Hüsnü Petek, vatandaşların bir an önce seçmen kağıtlarını almaları gerektiğini söyledi. Muhtar Petek, aynı zamanda vatandaşların Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) ait internet sitesine girerek, hangi sandıkta ve hangi numarada oy kullanacaklarını öğrenebileceğini ifade etti.

Petek, “Seçmen kağıtları dağıtımı bugün başladı. Kağıtları bazen seçim gününe kadar bazen de sandıklara koyacağız deyip, seçimden bir hafta önce teslim etmemizi istiyorlar. Şimdilik ne zaman teslim edileceğine dair bir şey söylenmedi. Zaten bunlar sandık numaraları belli olsun, vatandaş orada numara aramakla uğraşmasın diye dağıtıldı. Bu kağıtları bizden alamayan vatandaşlar, internete girip Yüksek Seçim Kurulu yazdıkları zaman site üzerinden numaralarını öğrenebiliyorlar. Vatandaşlar gelip bir an önce alırsa daha rahat olur, sonradan yer aramakla uğraşmaz" dedi.

Petek, Deliklitaş Mahallesi'nde toplamda 15 sandık, 5 bin 800 seçmenin bulunduğunu sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT