1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Seçmeler rekorla tamamlandı
Seçmeler rekorla tamamlandı

Seçmeler rekorla tamamlandı

Diyarbakırspor'un seçmeleri rekor katılımla tamamlandı. 3 günde 600 kişinin katıldığı seçmelerin önemli mesajlar içerdiğini belirten teknik direktör Sevmiş,”Bu da Diyarbakırspor sevgisinin asla ölmeyeceğini gösteriyor. Yeniden diriliş için umutlandık.” de

A+A-

LİSTE HAFTA BAŞINDA AÇIKLANACAK

Beyaz Tebeşir tesislerinde 3 gün süren Diyarbakırspor seçmeleri dün tamamlandı. İlk iki gündeki elemelerde başarı gösterenler arasında dün son eleme yapıldı. 3 günde yaklaşık 600 kişinin katıldığı seçmelerin son gününde de saha içi ve kenarı adeta izdihama dönüşürken,teknik heyet tarafından tespit edilen genç yeteneklerin hafta içinde kamuoyuna açıklanacağı ifade edildi. Seçilen futbolcuların Bölgesel Amatör Ligi'nde mücadele edecek A takımın yanı sıra genç kategorilerindeki liglere katılacak takımların kadrosuna da alınacağı ifade edildi.

'BU SEVGİNİN TEMELİ SAĞLAMDIR'

Seçmelere bu kadar yoğun ilgi gösterilmesinin anlamlı olduğunu belirten Teknik Direktör Emin Sevmiş,Diyarbakırspor'un bulunduğu lig ne olursa olsun halkın gönlündeki yerinin değişmez olduğunu söyledi. Sevmiş,”3 büyüklerin seçmelerine bile bu kadar ilgi yok. 4 yılda Süper Lig'den amatöre kadar düşmüş takımın seçmelerine bu kadar ilgi oluyorsa demek ki bu sevginin temeli sağlamdır. Bizler de bu sevgiye layık olmak için çalışacağız. Seçim yapmakta zorlandık ama tabi en iyileri belirleyeceğiz. Listeyi bu hafta içinde açıklarız. Geçen sezondan kalacak isimlerin yanı sıra 6-7 takviye yapacağız. Bu da kulübün ekonomik şartlarına göre olacak.” dedi.

HABERE YORUM KAT