1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Seçim sonuna kadar çatışma yok
Seçim sonuna kadar çatışma yok

Seçim sonuna kadar çatışma yok

KCK yöneticilerinden Murat Karayılan, seçim sonuna kadar örgütün hiçbir şekilde eylem yapmayacağını, askerin operasyon yapması halinde ise meşru savunma haklarını kullanacaklarını söyledi.

A+A-
Avrupa'dan yayın yapan Mednuçe TV'ye, 7 Haziran'da yapılacak seçim ile  son gelişmeleri değerlendiren Karayılan, örgütün seçime kadar eylemlere yönelmeyeceğini açıkladı. Karayılan, "Özellikle seçim sonuna kadar hiçbir biçimde herhangi bir şiddet durumuna yönelme durumumuzun olmayacağını açıklıkla belirtiyorum. Şu var, her gün arazide asker hareket halinde, güçlerimizin üzerine giderse, güçlerimiz meşru müdafaa çerçevesinde gereken cevabı verir. Yani sorun can meselesi oldu mu durum başkadır. Yani bunun dışında, zorunlu savunma durumları dışında bizim güçlerimizin herhangi bir biçimde şiddet kullanması söz konusu olmayacaktır. Eğer bir operasyon durumu gelişirse. Herhangi bir şiddet durumu gelişirse, şimdiden bilinmeli ki bu devlet güçlerinden kaynaklı bir şey olacak. Bu bizim için nettir" dedi.
 
 
 Türkiye'de faaliyet gösteren örgütün silahlı güçleri ile telsiz üzerinden irtibata geçerek eylemlere kalkışılmaması yönünde uyarılar yaptığını ifade eden Karayılan, Ordunun da çatışmak istediğini sanmadığını söyledi.  (Milliyet)

HABERE YORUM KAT