1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Seçim güvenliği toplantısı
Seçim güvenliği toplantısı

Seçim güvenliği toplantısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Valiliği Toplantı Salonu'nda 10 Ağustos 2014 Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda alınması gereken tedbirler ve güvenlik önlemleri hakkında bir toplantı yapıldı.

A+A-

Vali Mustafa Cahit Kıraç başkanlığında gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mehmet Yiğit, Bağlar İlçe Kaymakamı Dursun Balaban, Sur İlçe Kaymakamı Aydın Ergün, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Hasan Ceyhun Keleş, İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, İl Seçim Kurulu Başkanı Selda Devrim Yıldırım, İl Seçim Müdürü Mehmet Aktan ile kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda bir konuşma yapan Vali Kıraç Pazar günü gerçekleşecek olan seçimlerin ülkeye hayırlı olmasını temenni ederek adil bir seçim olmasını, olayların yaşanmamasını huzurlu bir seçim ortamının oluşmasını diledi. Vali Kıraç, “Gerçekleşecek olan seçimlerde 927 bin 318 seçmenimiz oy kullanacak.Seçim sabah 08.00'da başlayıp akşam saat 19.00'da sona erecektir.

Seçimi 17 ilçe seçim kurulumuz yönetecek. Polisimiz ve askerimiz 7 bin 500'e yakın personelle görev yerlerinde tüm güvenliği düzenli bir şekilde sağlayacak. Valilik bünyesinde halkla ilişkiler merkezi kuruldu. Merkeze 444 56 21 numaralı telefondan ulaşılabilecek. Bu merkezimiz halkın seçimde yaşayacağı tüm aksaklıklara çözüm üretecek. Ayrıca Valiliğimiz, Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde seçim harekat merkezimiz var. Bu merkez seçimle alakalı 24 saat esasıyla çalışacak” dedi.

Yansız ve tarafsız bir seçim geçmesi temennisinde bulunan Vali Kıraç toplantıya katılan kamu kurum kuruluşlarından seçim güvenliği için yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi aldı ve seçim günü bir aksaklık yaşanmaması konusunda gereken tüm önlemlerin alınmasını istedi.


(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT