1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Seçim bürolarının açılışı mitinge dönüştü
Seçim bürolarının açılışı mitinge dönüştü

Seçim bürolarının açılışı mitinge dönüştü

BDP Kayapınır İlçe örgütü seçim çalışmaları kapsamında Gaziler bölgesinde iki seçim bürosu açtı.

A+A-
Yüzlerce kişi büro açılışları öncesi halay çekti. Açılışta konuşan eş başkan adayı M. Ali Aydın, Diyarbakır halkının adaylarını sahiplenmesi seçim sonuçlarını göstergesi olduğunu söyledi.
 
BDP Kayapınar İlçe Örgütü, 30 Mart 2014'te yapılacak olan yerel seçim çalışmaları kapsamında Gaziler bölgesinde iki seçim borusunun açılışı yaptı. Büro açılışlarına BDP Diyarbakır İl Eş Başkanı M. Emin Yılmaz, BDP İlçe Başkanı Davut Kesen, Kayapınar eş belediye başkan adayı M. Ali Aydın, Barış Anneleri ve yüzlerce kişi katıldı. Açılış öncesi toplan yüzlerce kişi halay çekti. Açılışta konuşan eş belediye başkan adayı M. Ali Aydın, “ Mücadelemizde büyük bir yeri olan kadın arkadaşların şimdiden 8 Mart günlerini kutluyorum. 30 Mart seçimleri Kürtler için birçok anlamıyla referandum niteliğindedir.  Sayın Öcalan Diyarbakır seçimlerinde yüzde yetmişlik bir oy oranıyla kazanılmasını yönünde açıklamada bulunmuş. Tüm halkımız bu bilinçle çalışmasını sürdürüyor. Diyarbakır halkının anlamıyla adaylarına sahiplenmesi seçim sonuçlarını şimdiden belli olduğunun göstergesidir “ şeklinde konuştu.
 
BDP Diyarbakır İl Eş Başkan M. Emin Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Devlet Sayın Öcalan'la müzakere ederken, özgürlüğü için başlatılan imza kampanyasına hukuksal engeller çıkartıyor. Ancak hiçbir engel Kürtlerin bu mücadelesinin önüne geçemeyecektir. Seçimlerde halkımızın büyük desteği özgürlüğe kavuşmamızı daha çok yaklaştıracaktır. Bu anlamıyla başta kadınlar, gençler olmak üzere tüm halkımızın bu bilinçle çalışmakta. 30 Mart seçimleri konusunda kimse bölgede hesap yapmasın. Belediye eş başkan aday arkadaşları halkımıza emanet ediyoruz “ dedi Konuşmaların ardından ilk seçim bürosunun açılışı Barış Anneleri tarafından kurdele kesimi yapılarak açılışı yapıldı.
 
İlk seçim borusunun açılışı sonrası kitle yürüyerek ikinci seçim borusunun önüne gitti. Yürüyüş boyunca yoldan geçen araçlardaki vatandaşlar kornalarını çaldı. İkinci seçim borusunun açılışı katılımcılar tarafından yapıldı.
 
 

HABERE YORUM KAT