1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SBS birincisinin ödülü Ribery
SBS birincisinin ödülü Ribery

SBS birincisinin ödülü Ribery

SBS 2013 sonuçları açıklandı. 500 tam puan alan öğrencilerden Tarık Berdan Köroğlu'nun ödülü Frank Ribery oldu.

A+A-

Köroğlu, okulda dersi dikkatli dinleyip, günde 2 saat çalışarak başarıya uzandı.Dersi dikkatli dinleyip, günde 2 saat ders çalışarak Seviye Belirleme Sınavında (SBS) 500 tam puan alan öğrencilerden Tarık Berdan Köroğlu, babasının maç bileti ödülüyle Bayern Münih-Chelsea karşılaşmasında hayranı olduğu Franck Ribery'i izleyecek.

Özel Diyarbakır Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Köroğlu, tatilini geçirdiği Mersin'in Silifke ilçesinde, sonucun sürpriz olmadığını kaydetti. Öğretim hayatında dersi derste dinlemeye özen gösterdiğini dile getiren Köroğlu, "Düzenli ders çalışırım. Başarıyı böyle elde ettim. Sınıfta dersleri çok iyi dinledim. Günde sadece 2 saat ders çalıştım" dedi.

ANNE-BABA ÖĞRETMEN

Baba ve annesi öğretmen olan Köroğlu, "Ailemin öğretmen olmasından dolayı avantajlıyım. En azından takıldığım bir konuyu rahatlıkla sorabildim" dedi. Fen ve Teknoloji Lisesi ve Robert Koleji'ne gitmek istediğini, üniversitede ise okuduğu bir kitaptan etkilenerek genetik mühendisliğini tercih edeceğini söyledi.

ÖDÜLÜ BAYERN MAÇI

Galatasaray taraftarı olduğunu belirten Köroğlu, "Derece yapmam halinde Galatasaray-Fenerbahçe maçına gidebilmeyi hayal etmiştim. Babam söz vermişti ama bu maça daha çok zaman var. O yüzden planı değiştirdik. Süper Kupa'da karşılaşacak Bayern Münih-Chelsea maçına gideceğiz. Bir dönem Galatasaray'da da forma giyen Franck Ribery hayranıyım. İnşallah bu maça gidip, Ribery'i canlı izleyeceğim" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT