1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SAYDES Genel Başkanı Diyarbakır'da
SAYDES Genel Başkanı Diyarbakır'da

SAYDES Genel Başkanı Diyarbakır'da

DİYARBAKIR- Sağlık Yardımlaşma, Dayanışma ve Biriktirme Sandığı (SAYDES) Genel Başkanı Kürşad Emre Öğretmek, bir dizi incelemelerde bulunmak ve üyeleriyle bir araya gelmek amacıyla Diyarbakır'a geldi.

A+A-

Merkezi Ankara'da bulunan SAYDES Genel Başkanı Kürşad Emre Öğretmek, amaçlarının bütün sağlık çalışanlarını kendi çatıları altında birleştirmek olduğunu söyledi.

Öğretmek, “Ülkemizdeki en büyük ve en meşakkatli sektörlerden biri olan sağlık sisteminin böyle bir organizasyona sahip olması, kuşkusuz hepimiz açısından memnuniyet verici bir durum. Dolayısıyla bütün sağlık çalışanlarını bu çatı altında birleşmeye davet ediyoruz” dedi.

Diyarbakır şube başkanı olan Nizam Korhan ile bir çok faaliyete imza atacaklarını dile getiren Öğretmek, Korhan'ın başarılı bir insan olduğunu ve kendisiyle bu yola çıktıkları için mutlu olduklarını söyledi. Öğretmek, Türkiye genelinde başlattıkları konukevi projeleriyle temsilciliklerinin bulunduğu il ve ilçelerde konukevleri oluşturup mensuplarına özgü bir cafe hizmeti sunmayı planladıklarını söyledi.

Öğretmek, SAYDES'e üye olan sağlık çalışanlarının, kurum hizmetlerinden faydalanmaya başladıklarını ve hemen her sektörün bir biriktirme ve yardım sandığı varken, ülkemizin en büyük ve önemli sektörü olan sağlık sektöründe böyle bir kurumun olmayışının, sağlık çalışanlarının üzüntüsüne neden olduğunu belirterek, "Bu zaruri ihtiyacı ve beklentileri karşılamak amacıyla 7 Mayıs 2010'da kurulan SAYDES, iki buçuk yıllık hizmet serüveninde bir çok başarının altına imza attı.

Sektöründe ilk ve tek sandık olan genel kapsamlı biriktirme ve yardım sandığı SAYDES, tüm sağlık çalışanlarını tek çatı altında toplamak ve sağlık çalışanlarına aile fertleri ile birlikte hizmet vermek üzere hedeflerini belirlemiştir. Henüz kuruluşunun 7. ayında Ankara'da ilk konukevini ve eğitim ve sosyal tesislerini açan kurumumuz, iki yıl içerisinde Adana ve Konya illerinde de üyelerin faydalanması için tesisler açmıştır” diye konuştu.


(SA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT