1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SAYDES artık Diyarbakır'da
SAYDES artık Diyarbakır'da

SAYDES artık Diyarbakır'da

SAYDES, Diyarbakır'da görev yapan sağlık çalışanlarını bekliyor

A+A-

Kısa adı SAYDES olan Sağlık Yardımlaşma, Dayanışma ve Biriktirme Sandığı, Diyarbakır'da kurularak failiyete girdi. Genel Başkanlığını Kürşad Emre Öğretmek'in yaptığı SAYDES'in merkezi Ankara'da bulunurken, SAYDES Diyarbakır İl Temsilciliği görevine ise Nizam Korhan getirildi.
 
DİYARBAKIR'DA SAYDES FAİLİYETE GİRDİ

SAYDES İl Temsilciliği'ne atanan Korhan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ülkemizdeki en büyük ve en meşakkatli sektörlerden biri olan sağlık sisteminin böyle bir organizasyona sahip olması, kuşkusuz hepimiz açısından memnuniyet verici bir durum. Dolayısıyla bütün sağlık çalışanlarını bu çatı altında birleşmeye davet ediyoruz. 2013 yılının Nisan ayından itibaren İlimiz genelinde çalışmalarımızı hızlandıracağız.”
 
Hedeflerinin Diyarbakır ve bağlı İlçelerde sağlık çalışanlarını tek çatı altında toplamak olduğunu belirten Korhan ”1 yıllık zaman içerisinde konukevimize kavuşmayı, mensuplarımıza özgü bir cafe hizmete sunmayı hedefliyoruz. Saydeskent Diyarbakır projemizi ise, kapsamlı araştırmalar sonucu sağlık çalışanlarına sunmayı planlıyoruz” dedi.
 
SAYDES'E ÜYE OLMAK İÇİN BİR ÇOK SEBEP VAR

SAYDES'e üye olan sağlık çalışanlarının, kurum hizmetlerinden faydalanmaya başladıklarını belirten Korhan, hemen her sektörün bir biriktirme ve yardım sandığı varken, ülkemizin en büyük ve önemli sektörü olan sağlık sektöründe böyle bir kurumun olmayışının, sağlık çalışanlarının üzüntüsüne neden olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
'Bu zaruri ihtiyacı ve beklentileri karşılamak amacıyla 7 Mayıs 2010'da kurulan SAYDES, iki buçuk yıllık hizmet serüveninde bir çok başarının altına imza attı. Sektöründe ilk ve tek sandık olan genel kapsamlı biriktirme ve yardım sandığı SAYDES, tüm sağlık çalışanlarını tek çatı altında toplamak ve sağlık çalışanlarına aile fertleri ile birlikte hizmet vermek üzere hedeflerini belirlemiştir. Henüz kuruluşunun 7. ayında Ankara'da ilk konukevini ve eğitim ve sosyal tesislerini açan kurumumuz, iki yıl içerisinde Adana ve Konya illerinde de üyelerin faydalanması için tesisler açmıştır.

ÜYELERE KAZA SİGORTASI İMKANI

Kurum, üyelerini eşleri ile birlikte 80 bin liralık ferdi kaza sigortası ile sigortalıyor. Kurduğu hukuk departmanı ile üyelerine hukuki sorunlarında yardımcı oluyor. Dünyada ilk kez SAYDES tarafından geliştirilen proje ile uygulamaya sokulan Dava Destek Sigortası ile üyelerine dava açılması halinde davalarına maddi destek de sağlayan SAYDES, kuruluşunun 9. ayında üyelerinin çocuklarına dahi hizmet edecek olan eğitim biriminin temellerini atmıştır. Kurum kendi adı ile sağlık sektörünün sesi olmak amacıyla radyo kurmuş ve halen internet üzerinden yayın yapmaktadır. Kazanılan tecrübenin ardından web yayınını frekans yayınına dönüştürmeyi planlamaktadırlar.”

HABERE YORUM KAT