1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. SAYDES, Diyarbakır'da görev yapan sağlık çalışanlarını bekliyor
SAYDES, Diyarbakır'da görev yapan sağlık çalışanlarını bekliyor

SAYDES, Diyarbakır'da görev yapan sağlık çalışanlarını bekliyor

Kısa adı SAYDES olan Sağlık Yardımlaşma, Dayanışma ve Biriktirme Sandığı, Diyarbakır'da kurularak hizmete girdi.

A+A-

Genel Başkanlığını aynı zamanda Kurucu Genel Başkan olan Kürşad Emre Öğretmek'in yaptığı SAYDES'in merkezi başkent Ankara'da.

SAYDES Diyarbakır Temsilciliği görevi ise Nizam Korhan'a tevdi edildi.

SAYDES İl Temsilciliği'ne atanan Korhan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Ülkemizdeki en büyük ve en meşakkatli sektörlerden biri olan sağlık sisteminin böyle bir organizasyona sahip olması, kuşkusuz hepimiz açısından memnuniyet verici bir durum. Dolayısıyla bütün sağlık çalışanlarını bu çatı altında birleşmeye davet ediyoruz.
2013 yılının Nisan ayından itibaren İlimiz genelinde çalışmalarımızı hızlandıracağız.
 
Öncelikli hedeflerimiz, İlimiz ve bağlı bütün İlçelerinde sağlık çalışanlarını tek çatı altında toplayıp, 1 yıllık zaman içerisinde konukevimize kavuşmayı, mensuplarımıza özgü bir cafe hizmete sunmayı hedefliyoruz.
Saydeskent Diyarbakır projemizi ise, kapsamlı araştırmalar sonucu sağlık çalışanlarına sunmayı planlıyoruz'.

SAYDES'e ÜYE OLMAK İÇİN BİR ÇOK SEBEP VAR
SAYDES'e üye olan sağlık çalışanlarının, kurum hizmetlerinden faydalanmaya başladıklarını belirten Korhan, hemen her sektörün bir biriktirme ve yardım sandığı varken, ülkemizin en büyük ve önemli sektörü olan sağlık sektöründe böyle bir kurumun olmayışının, sağlık çalışanlarının üzüntüsüne neden olduğunu belirterek şunları söyledi:

 'Bu zaruri ihtiyacı ve beklentileri karşılamak amacıyla 7 Mayıs 2010'da kurulan SAYDES, iki buçuk yıllık hizmet serüveninde bir çok başarının altına imza attı. Sektöründe ilk ve tek sandık olan genel kapsamlı biriktirme ve yardım sandığı SAYDES, tüm sağlık çalışanlarını tek çatı altında toplamak ve sağlık çalışanlarına aile fertleri ile birlikte hizmet vermek üzere hedeflerini belirlemiştir. Henüz kuruluşunun 7. ayında Ankara'da ilk konukevini ve eğitim ve sosyal tesislerini açan kurumumuz, iki yıl içerisinde Adana ve Konya illerinde de üyelerin faydalanması için tesisler açmıştır.

Kurum, üyelerini eşleri ile birlikte 80 bin liralık ferdi kaza sigortası ile sigortalıyor. Kurduğu hukuk departmanı ile üyelerine hukuki sorunlarında yardımcı oluyor. Dünyada ilk kez SAYDES tarafından geliştirilen proje ile uygulamaya sokulan Dava Destek Sigortası ile üyelerine dava açılması halinde davalarına maddi destek de sağlayan SAYDES, kuruluşunun 9. ayında üyelerinin çocuklarına dahi hizmet edecek olan eğitim biriminin temellerini atmıştır. Kurum kendi adı ile sağlık sektörünün sesi olmak amacıyla radyo kurmuş ve halen internet üzerinden yayın yapmaktadır. Kazanılan tecrübenin ardından web yayınını frekans yayınına dönüştürmeyi planlamaktadırlar.
Üyelerine web üzerinden, e-ticaret ve turizm hususlarında da indirimli alışveriş imkânı sunan SAYDES, Haziran 2012'de Sigorta Borsası şirketini bünyesine katarak, sigorta sektörüne de adım atmıştır. Kurban bayramlarından önce üyelerine maddi destek olarak kurban primi dağıtan SAYDES, sağlıkta birlik sağlamak amacıyla her düşünceden sağlık sivil toplum kuruluşlarının katılımcı oldukları "Sağlıkta Birlik Kurultayları'nı iki kez düzenlemiştir.

Gelecek planlamaları içerisinde, 10 yıl içinde her ile bir sosyal tesis kurmak olan SAYDES, diğer taraftan üyelerini konut sahibi yapmak için SAYDESKENT çalışmalarını başlatmış olup incelemelerini devam ettirmekte. Kurum ayrıca, üyeleri için tatil amaçlı yapı projeleri üzerinde çalışmakta. Gerçekleştirdiği işlerin sadece başlıklarını saydığımız SAYDES, artık Diyarbakır İlimizde de sağlık çalışanlarına ve ailelerine hizmet sunacak'.

Görüşlerini açıklayan muhtelif kurumlarda görevli sağlık çalışanları ise SAYDES'in büyük bir boşluğu dolduracağını belirterek, 'SAYDES üyeleri, ülkemiz genelinde bir çığ artarak büyüyor. Bütün sağlık çalışanlarını bu çatı altında birleşmeye davet ediyoruz' şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.

HABERE YORUM KAT