1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sayar, Babacan ile prim avantajlarını konuştu
Sayar, Babacan ile prim avantajlarını konuştu

Sayar, Babacan ile prim avantajlarını konuştu

Sayar'ın talebi üzerine, prim teşvik avantajının uzatılması ile ilgili çalışmaları olduğunu belirten Babacan, bu konuda son aşamaya gelindiğini belirtti.

A+A-

İktisadi Kalkınma Vakfı(İKV) Yönetim Kurulu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile bir görüşme gerçekleştirdi. Ali Babacan, yeni İKV yönetimini göreve seçilmelerinden ötürü tebrik etti ve yeni çalışma döneminde başarılar diledi.

Prim avantajlarında süre uzatılıyor

Toplantıya diğer İKV yönetim kurulu üyeleriyle birlikte katılan DTSO Başkanı Ahmet Sayar'ın, 6. Bölge teşviklerinde, işçi ve işveren sigorta prim desteğindeki 2013 yılı avantajlarının uzatılması talebini hatırlatması üzerine konuşan Babacan, konu hakkında yürüttükleri çalışmada son aşamaya gelindiğini belirtti.

Bilindiği gibi mevcut haliyle teşvik sisteminden 2013 yılında yatırım yaparak yararlananlar, OSB içinde 12, dışında ise 10 yıl prim desteği alırken, 2014 yılında yatırım yapacak olan yatırımcı için bu süre 7 yıla iniyor.

AB üyelik sürecinde son üç yıldır yaşanan erozyonun nasıl aşılacağı konuşuldu

Toplantının diğer bölümlerinde demokrasi ve hukuk devleti ilkeleri ve ekonomik kalkınma açısından AB üyelik süreci konusunda görüş alış verişinde bulunularak, 3.5 yıllık duraklamadan sonra 22. Başlığın açılması, geri kabul anlaşmasının imzalanması ve karşılıklı ziyaretlerin artmasının önemine vurgu yapıldı.

Temel hak ve özgürlükler ile yargı alanında gereken reformların hızlıca hayata geçirilmesi gerektiği, aksi takdirde son 3 yıldır AB ile süren karşılıklı güven erozyonunun aşılamayacağını belirten Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, AB hedefinde ancak tüm kesimler tarafından sahiplenilirse başarılı olunacağını hatırlattı ve iş dünyasının AB konusundaki temsilci kuruluşu olan İKV'nin bu hedef doğrultusundaki çalışmalarının büyük önem taşıdığını vurguladı.
 

HABERE YORUM KAT