1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sayar, iftarını büyüdüğü mahallede açtı
Sayar, iftarını büyüdüğü mahallede açtı

Sayar, iftarını büyüdüğü mahallede açtı

Sayar: Bizler halkımızın sıkıntılarına çare olmak için göreve geldik. Amacımız insanlarımıza hizmet etmek, her alanda kalkınmanın yolunu açmaktır.

A+A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar, iftarını Suriçi'nde, yaklaşık 12 yılını geçirdiği mahallede, bir aileyle birlikte açtı.

İnşaat işlerinde çalışan Ömer Fidanay ve ailesinin iftarına konuk olan Sayar'a Camii Nebi Mahalle Muhtarı İhsan Yeşil de eşlik etti.

Büyüdüğü, yıllarını geçirdiği mahallede olmaktan dolayı duygulanan Sayar, 'Burada 12 çocuklu bir ailede büyüdüm. Şimdi yıllar sonra yeniden burada olmaktan dolayı çok sevinçliyim. Bizler, geçmişimizi unutan, geldiği yeri unutan insanlar değiliz. İçinde büyüdüğümüz halkımızın sıkıntılarını bilen, halkımızın değerlerine hizmet etmek için göreve gelmiş insanlarız. Geldiğimiz görevlerin büyüsüne kapılmadan, halkın sıkıntılarına çare olmak için bu görevlere geldiğimizi hiç unutmadan, halkımızla iç içe olmaya devam edeceğiz' dedi.

Otuz yılı aşkın süredir devam eden çatışma ortamının halkı yerinden yurdundan ettiğini, üretimden kopararak kentlerde yoksul bir yaşama mahkum ettiğini dile getiren Sayar, 'Çözüm sürecinin başarıya ulaşması için elimizden geleni tam da bu sebeple yapacağız. Kan dökülmesinin önüne geçmek öncelikli olmakla beraber, arkasından yapılacak işler için şimdiden çalışmak gerekiyor. Halkın üretim ortamına yeniden kavuşması ve istihdam yaratılması için ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel alanlarda çalışmalar yapılması gerekiyor. Bizim amacımız insanlarımıza hizmet etmek, her alanda kalkınmanın yolunu açmaktır' dedi.

Görüşlerine başvurduğumuz Camii Nebi Mahalle Muhtarı İhsan Yeşil de, güzel bir iftar buluşması olduğunu söyleyerek, 'Gerek aile, gerekse de biz çok memnun olduk. Başkan için de çok güzel geçtiğini gözlemledik. Belli mevkilerdeki insanların halka gitmesi onlarla bu şekilde buluşması çok sevindirici bir şey. Ben yirmi yıllık muhtarım, ilk defa böyle bir ziyaret oldu. Bu tür buluşmaların devamını diliyorum' dedi.

Daha sonra mahallede komşularla da bir süre eskilerden sohbet eden DTSO Başkanı Ahmet Sayar, mahallenin sorunları hakkında bilgi aldıktan sonra mahalleden ayrıldı.

HABERE YORUM KAT