1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sayan'dan MR müjdesi
Sayan'dan MR müjdesi

Sayan'dan MR müjdesi

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır'ın Ergani İlçe Başkanı Şükrü Sayan, Devlet Hastanesi'ne MR cihazı ve yeni yoğun bakım üniteleri açılması noktasında sona gelindiğini söyledi.

A+A-
Sayan yaptığı açıklamada, 150 yataklı hastanenin yatak kapasitesinin arttırılmasının yanı sıra, çocuk ve yetişkin yoğun bakım ünitelerinin kapasitelerinin arttırılacağını ve yılbaşında MR cihazının hizmete gireceğini ifade etti.
 
Sayan, hizmete girdiği günden bu yana hastanede yaşanan hekim ve teknik donanım sıkıntılarının giderilmesi noktasında parti teşkilatı olarak ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini, çabalar neticesinde MR ve yoğun bakım ünitelerinin kapasitelerinin artırılması için olumlu netice elde ettiklerini belirtti.
 
Sayan, “150 yataklı hastanenin yatak kapasitesinin arttırılmasının yanı sıra, çocuk ve yetişkin yoğun bakım ünitelerinin kapasitelerinin arttırılması yönünde yürütülen çalışmalar devam ediyor. Bunun yanında ilçemizin en büyük ihtiyaçlarından biri olan MR cihazı için de çalışmalarda sona doğru gelindi. MR cihazı sayesinde bölge hastanesi konumunda bulunan hastanemiz halkımıza en güzel şekilde hizmet verecek düzeye gelecektir” dedi.
 
(ET-YRT-Y)
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT