1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sayacımızı ve tesisatımızı donmaya karşı koruyalım
Sayacımızı ve tesisatımızı donmaya karşı koruyalım

Sayacımızı ve tesisatımızı donmaya karşı koruyalım

DİSKİ Genel Müdürü Yaşar Sarı, soğuklara karşı su sayaçlarının ve tesisatlarının korunması için yurttaşları uyardı. Sarı, “Soğuk kış günlerini sorunsuz atlatmak için dışarıda bulunan su sayaçlarınızı ve tesisatınızı cam yünü, battaniye ve eski bir kazakla

A+A-

Son günlerde düşen hava sıcaklıklarının Diyarbakır'da da etkisini yoğun bir şekilde hissettirmesi üzerine DİSKİ Genel Müdürü Yaşar Sarı bir açıklama yaptı. Sert hava koşullarının dışarıda bulunan su sayaçlarına ve su tesisatlarına zarar verdiğini ifade Sarı, kış günlerinin sorunsuz atlatılabilmesi için bazı önlemler alınması gerektiğini söyledi.

Cam yünü ya da battaniyeyle sarın

Sayaçları ve tesisatı dışarıda bulunan yurttaşlara seslenen Sarı şöyle konuştu: “Dışarıda bulunan sayacımızı ve bu sayaçlara bağlı tesisatımızı korumamız gerekiyor. Çok basit önlemler alarak bu sorunları aşabiliriz. Açıkta bulunan sayacımızı ya da tesisatımızı cam yünü, battaniye ya da eski bir kazakla sararak soğuğa karşı korumalıyız. Bu basit yöntemlerle su sayaçlarının donmasını ve patlamasının önleyebilirler.”   

Sarı, açıkta bulunan su sayaçlarının ve tesisatların donup patlamasıyla su kaybı yaşandığını da ifade etti. Bu durumun sadece yurttaşları değil, DİSKİ Genel Müdürlüğünü de etkilediğini belirten Sarı, soğuk kış günlerinde su gibi hayati bir kaynağı evlere taşıyan tesisatların ve su sayaçlarının korunması için yurttaşları duyarlı olmaya çağırdı.