1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Savcı ve polislere suç duyurusu
Savcı ve polislere suç duyurusu

Savcı ve polislere suç duyurusu

DİYARBAKIR- Diyarbakır Barosu, üyesi olan avukatın aracını aramak isteyen polisler ve emri veren Cumhuriyet Savcısı hakkında suç duyurusunda bulundu.

A+A-
Diyarbakır'da 22 Kasım günü saat 23.00 sıralarında Ergani yönünden Diyarbakır şehir merkezine gelen avukat Serkan Polat'ın aracının polisler tarafından aranmak istemesi, hukuk savaşına döndü.
 
Diyarbakır Barosu, üyeleri olan Av. Serkan Polat'ın aracının Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) ve Avukatlık Kanunu'nun hükümlerine aykırı şekilde aranma girişimi ve 2 saat bekletilmesi nedeniyle, polis memurları ve talimat aldıkları belirtilen Cumhuriyet Savcısı B.A. hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
 
Diyarbakır Barosundan yapılan açıklamada, “22 Kasım 2014 günü saat 23.00 sularında Ergani yönünden Diyarbakır şehir merkezi girişinde bulunan polis arama noktasında baromuz üyelerinden Av. Serkan Polat'ın durdurularak Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) ve Avukatlık Kanunu hükümlerine aykırı şekilde aracının aranması girişimine ve bu nedenle yaklaşık 2 saat bekletilmesi uygulamasına ilişkin olarak baro başkanlığımız tarafından suç oluşturan eylemde sorumluluğu bulunan görevliler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur” denildi.
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilen suç duyurusu dilekçesinde, polisler ve Cumhuriyet Savcısı hakkında görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kamu görevlisinin suçu bildirmemesi suçlarından işlem yapılması talep edildi.
 
(SA-AKK-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT