1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Savaşın değil barışın muhasebesini tutmak istiyoruz'
'Savaşın değil barışın muhasebesini tutmak istiyoruz'

'Savaşın değil barışın muhasebesini tutmak istiyoruz'

Barış İsteyen Muhasebeciler ve Mali Müşavirler İnisiyatifi, "Savaşın değil barışın muhasebesini tutmak istiyoruz" diyerek, Kürdistan'daki sıkıyönetim uygulamaları ve saldırıları protesto etti.

A+A-

Barış İsteyen Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler İnisiyatifi, Diyarbakır'ın Sur ilçesi başta olmak üzere Kürdistan'da yaşanan saldırılara dikkat çekmek ve barış taleplerini dile getirmek amacıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması düzenledi.

Açıklamada, "Savaşın değil barışın muhasebesini tutmak istiyoruz" pankartı ve "Susun diyorlar, çocuklar uyurken susarız, ölürken değil. Susmayacağız" dövizlerini taşıdı. Açıklamada konuşan Diyarbakır SMMM Odası Başkanı Erkan Azizoğlu, "Haftalarca süren sokağa çıkma yasakları insanların açlığa ve susuzluğa mahkum edilmesi, yerleşim yerlerinin mezarlıkların, ibadethanelerin tahrip edilmesi ve yok edilmesi insanlığa karşı işlenmiş suçtur" dedi.


Türkiye'nin nasıl bir felakete sürüklendiğinin farkında olarak, bu politikaların sürdürülmesine ve ülkenin göz göre göre ateşe atılmasına sessiz kalmayacaklarının altını çizen Azizoğlu, can kayıplarının, tahrip edilen tarihi ve kültürel değerlerin, giderek büyüyen toplumsal kutuplaşma ile birlikte nefret söylemlerinin artışına neden olduğunu ifade etti. Azizoğlu, can kayıpları ve acıların yaşanmaması için acilen müzakere ve barış ortamının sağlanmasını talep etti.

HABERE YORUM KAT