1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘Savaş çift taraflı durmalı’
‘Savaş çift taraflı durmalı’

‘Savaş çift taraflı durmalı’

Aralarında, Azadi Hareketi, ÖSP, PAK, PAKURD, PDK-BAKUR’un da bulunduğu bir heyet Türkiye Mimar ve Mühendisler Odası’nı (TMMOB) ziyaret ederek, savaşın çift taraflı durması çağrısında bulundu.

A+A-

Azadi Hareketi, ÖSP, PAK, PAKURD, PDK-BAKUR’un da bulunduğu bir heyet, yaşanan süreç ile ilgili Türkiye Mimar ve Mühendisler Odası’nı (TMMOB) ziyaret etti.

 

PAK Genel Başkan Yardımcısı Nuri Sınır, KDP-Bakur MYK üyesi Mevlüt Tamses, Azadi Hareketi 2. Sekreteri sayın Sıdkı Zilan, ÖSP Diyarbakır İl Başkanı Nusrettin Maçin’den oluşan heyeti Makine Mühendisleri Odası Başkanı sayın Gurbet Örçen ve diğer yönetim üyeleri tarafından karşılandı. Görüşmede heyet yaşanan çatışmalı süreç ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.
 
‘Savaş çift taraflı durmalı’


Heyet adına konuşan PAK Genel Başkan Yardımcısı Nuri Sınır: "Bu savaş çift taraflı durmalıdır .Acilen iki tarafın da ateşkes ilan etmesi gerekmektedir. Gerçek anlamda bir sürecin başlaması gerekmektedir.Bu meselede Kürdistan'ın Kuzeyindeki bütün siyasi güçlerin yer alması gerekmektedir” dedi.


Komite sözcüsü Örçen de "Silahların miladını doldurduğu böyle bir sürede bu savaş kabul edilemez.Bu zeminde toplanan bütün Kürdistani güçleri takdir ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler