1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Savaş Abiyi kaybettik!
Savaş Abiyi kaybettik!

Savaş Abiyi kaybettik!

Gazeteci Savaş Ay tedavi gördüğü İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde vefat etti.

A+A-
Savaş Ay'ı kaybettik!
 
Yaklaşık iki aydır hastanede tedavi gören Savaş Ay, uzun bir süredir gırtlak kanseriyle mücadele ediyordu. 59 yaşındaki Savaş Ay'ın boğazında son dönemde yeni bir tümör oluştu. Doktorların acil ameliyat talebine izin vermeyen Savaş Ay, bugün öğlen saatlerinde fenalaştı. 
Kalbi duran Ay'ı hayata döndürmek için doktorlar uzun süre uğraş verdi. Ünlü gazeteci saat 15.00 sıralarında yaşamını yitirdi.
 
Diyarbakırsporlu taraftarlar Savaş Ay'ın ölüm haberine çok üzüldüklerini belirterek, Diyarbakırspor Dernekler Birliği'de bir mesaj yayınladı. Dernek Başkanı Ramazan Tugay: "Diyarbakır'a, Diyarbakırspora karşı ayrı bir sevgisi olan değerli Savaş abimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekanı Cennet olsun".
 
Bizlerde Diyarinsesi olarak Gazeteciliğin duayyenlerinden değerli büyüğümüz Savaş Ay abimize rahmet diliyoruz.  Onu asla unutmayacağız.
 
Savaş Ay'ı kaybettik!
Kanser tedavisi gören Ay'ın, ameliyat olmayı kabul etmediği belirtildi. Boğazındaki kitle için yaklaşık 10 yıldır radyoterapi tedavisi gördüğü kaydedilen Savaş Ay'ın, ameliyat olmayı kabul etmediği öğrenildi. Kitlenin büyümesi ve nefes borusunu tıkaması nedeniyle yaklaşık 1,5 aydır Fatih Kamu Hastaneleri İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Ay'ın bugün saat 14.30 sıralarında kalbinin durduğu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği ifade edildi.
 
A TAKIMI'NIN KAPTANIYDI
 
Usta gazeteci Savaş Ay, 1954 yılına Gaziantep'te ünlü sanatçı Şükran Ay ve Turan Ay'ın oğlu olarak dünyaya geldi. Marmara Ticari Bilimler Akademisi'nde eğitimini tamamladı. Gazeteciliğe 1974 senesinde Dünya gazetesinde muhabir olarak başladı. Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans'ta görev aldı. atv, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, tekrar atv, Star TV ve Kanal 1'de A Takımı adlı tartışma programını yaptı. İngilizce bilen Savaş Ay, 2000 yılında Beyazıt Öztürk ve Kerem Alışık'ın da oynadığı Dansöz filminin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı. Ses sanatçısı Ulaş Can Ay ile Sanem Ay'ın babası olan Savaş Ay, bazı programlar yapıp yoksullara yardımcı oldu. Son yıllarda A Haber'de muhabirlik yapmakta olan Savaş Ay, gırtlak kanseri ile mücadele ediyordu. Yaklaşık 5 sene önce yakalandığı gırtlak kanseri nedeniyle kısık sesle konuşmak zorunda kalmıştı.

HABERE YORUM KAT