1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Satranç takımı finalde
Satranç takımı finalde

Satranç takımı finalde

16-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve 13 ilin katıldığı turnuvada 7 madalya ve 21 oyuncuyla finale kalan Amedspor Satranç Takımı, 31 Mayıs'ta yapılacak Satranç Turnuvası'na katılmaya hak kazandı.

A+A-
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fethi Suvari, başarılarından dolayı tüm sporcuları tek tek kutladı ve her türlü desteği sunacaklarını söyledi.  
 
Amedspor Satranç Takımı, 31 Mayıs'ta Balıkesir'de yapılacak Satranç Turnuvası'na bölgedeki başarısından dolayı katılma hakkı elde etti. 16-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve 13 ilin katıldığı turnuvada Amedspor Satranç Takımı, 7 madalya ve 21 oyuncuyla finale kaldı.
 
13 ilin katıldığı bölge turnuvasında madalya şampiyonu olan satranç takımı başarılarından dolayı finale İstanbul'dan sonra en çok sporcu gönderen il oldu.
 
Genç kızlarda; Tuba Gür bölge şampiyonuyla eş puanlı, genç erkeklerde Furkan Ancar bölge ikincisi, Yusuf Ayata bölge üçüncüsü oldu. Yıldız erkeklerde; Fahri Seyrek bölge şampiyonu ile eş puanlı, Azat Öztekin bölge dördüncülüğüne hak kazandı. Yıldız kızlarda; Sümeyye Yıldırım bölge ikincisi, Büşra Sönmez ise bölge üçüncüsü oldu.
 
Amedspor Satranç Takımı'nı ağırlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fethi Suvari, başarılarından dolayı sporcuları tek tek kutladı.  31 Mayıs'ta Balıkesir'de yapılacak turnuvadan takımın şampiyonlukla döneceğine inandığını ve umutlu olduğunu belirten Suvari, her türlü desteği sunacaklarını kaydetti.
 
 
(Diyarinsesi.org BB)
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT