1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. “Sandıktan çıkan irade halk tarafından saygı ile karşılanmalıdır”
“Sandıktan çıkan irade halk tarafından saygı ile karşılanmalıdır”

“Sandıktan çıkan irade halk tarafından saygı ile karşılanmalıdır”

Diyarbakır Valisi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sandıktan çıkan iradenin halk tarafından saygı ile karşılanması gerektiğini belirtti.

A+A-

Vali Aksoy, ayrıca Diyarbakır’da geçtiğimiz günlerde HDP’nin Diyarbakır mitinginde yapılan bombalı saldırıyla ilgisi olduğu belirtilen bir kişinin Gaziantep’te gözaltına alındığını da hatırlattı.

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, eşi Hülya Aksoy ile birlikte 2015 milletvekili genel seçimleri için oy kullandı.
Yenişehir ilçesindeki Ali Emiri Ortaokulunda oy kullanan Vali Aksoy, daha sonra basın mensuplarına açıklama yaptı.
Seçim sonuçları neticesinde sevinçlerin ve üzüntülerin farklı noktalara taşınmaması gerektiğini kaydeden Aksoy, “Bütün vatandaşlarımızın en temel hakkı oy kullanmak ve bunu da kendilerinden bekliyorum. Temennimiz olumsuzluk ortamı oluşmadan seçimlerin tamamlanmış olmasıdır. Halkı oy vermeye davet ediyoruz. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını istiyorum. Sandıktan çıkan iradenin halk tarafından saygı ile karşılanmalıdır. Bu yönü ile halkımızı hem sevinçlerini abartamamaya, üzüntüleri farklı bir noktaya taşımamaya davet ediyorum.” dedi.


Vali Aksoy, geçtiğimiz günlerde Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Diyarbakır’da düzenlediği miting esnasında meydana gelen bombalı saldırıyla ilgisi olduğu belirtilen bir kişinin gözaltına alındığı bilgisini de vererek, “Olayın faili olabilecek bir kişi gözaltına alındı. Gaziantep’ten gözaltına alınıp Diyarbakır’a getirildi.  Şu anda Cumhuriyet Başsavcısının koordinesinde soruşturma devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT