1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sanayi Sitesi ateş püskürtüyor
Sanayi Sitesi ateş püskürtüyor

Sanayi Sitesi ateş püskürtüyor

Diyarbakır 1.Amatör Futbol Liginde Lider durumda bulunan Sanayi Sitesi spor Kulüp Başkanı Şirin Ecevit Talva Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ligden ihraç edilmeleri sebebiyle açıklamada bulunarak karara tepki gösterdi.

A+A-
SANAYİ SİTESİ İLE DİYAR 21 KULÜPLERİNE İHRAÇ KARARI
 
Sanayi Sitesi spor Kulüp Başkanı Şirin Ecevit Talva yaptığı açıklamada; Hepinizin yakından takip ettiği üzere Diyarbakır 1.Amatör Küme 2014-2015 futbol sezonu geçen hafta oynanan 4.hafta maçları ile devam etmişti.
 
Takımım Sanayi Sitesi spor 'un 4 hafta sonunda Lider durumda olduğu Diyarbakır 1.Amatör Küme 'de mücadelemize devam ederken Diyar 21 Spor ile beraber TFF tarafından ligden ihraç edildiğimiz kararı çıktı. Sezon başında büyük emeklerle yönetim kurulumuzu oluşturup, lige katılmak için takım olarak üstümüze düşen her türlü hazırlığı yapıp, maddi külfete girerek, büyük emekler harcadık. Sezon başı başvurumuz kabul edilerek lige kabul edildik ve ligde 4 hafta maçlara çıkıp centilmence mücadelemize devam ettik ve hiç beklenmedik şekilde, anlamakta zorluk çektiğimiz keyfi bir kararla TFF tarafından 5.Hafta maçları öncesi ligden ihraç edildik.
 
TALVA'FUTBOL ADAMLARI VE KURUMLAR SESİZ KALMAKTADIRLAR'
 
Kulüp Başkanı Şirin Ecevit Talva, Bu durum üzerine, Bizimle beraber ligden ihraç edilen Diyar 21 Sporun dışında Diyarbakır 1.Amatör Kümede yer alan diğer takımlar; 1903 Kartal spor, Sur Gençlik spor, Yenişehir Harbişspor, Ayspor, Öz Diyar Gençlik spor, Ergani Yıldız spor, Ergani Gençlerbirliği spor, Diyarbakır Futbol Kulübü, Seyrantepe Gençlik spor ve Gaziler spor takımları ile yaptığım görüşmede, ki Ergani takımı yöneticileriyle görüşüp daha sonra karar vereceklerini, Kalan diğer 8 takım ise karara tepki olarak maçlara çıkmayıp, lige katılmayacaklarını beyan ettiler. Bu durumda Diyarbakır 1.Amatör Futbol Ligi 2014-2015 sezonu yarım kalıp oynanmayacak.
 
Açıkça ifade ediyorum, Türkiye Futbol federasyonu Bölgemizde, özellikle aldığı kararlar ile futbolu bitirmenin peşinde ve bu adil olmayan kararlara maalesef Diyarbakır'da ki futbol adamları ve kurumlar sessiz kalmaktadırlar. Görevini yapamayan ve kulüplerin hakkını savunamayan idarecilerin o koltuklarda oturmaması gerek, ya hakkımızı savunsunlar ya da o makamları boşuna işgal etmesinler.
 
Bizler kulüplerimizi yaşatarak, iş adamlarını spora yatırım yapmaları yönünde teşvik edip kulüplerimizde görev almalarını sağlayarak Ülke ve Diyarbakır futboluna katkı sunmaya çalışırken, bu tür ihraç kararlarıyla mücadele ettiğimiz ligin kaderini etkileyen kararlara imza atanların mantığını anlayamıyor ve bu kararı kınadığımı belirtiyorum. Diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT