1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sanatçı Emrah'ın yaptırdığı okul yardım bekliyor
Sanatçı Emrah'ın yaptırdığı okul yardım bekliyor

Sanatçı Emrah'ın yaptırdığı okul yardım bekliyor

DİYARBAKIR- Sanatçı Emrah İpek'in, zihinsel engelliler için Diyarbakır'da annesi adına 2001 yılında yaptırdığı Ayten Elyesa Erdoğan Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi'ni ziyaret eden iş adamları, okulun eksikliklerini tespit edip, yardımda bulunma

A+A-

Diyarbakır'da sanatçı Emrah tarafından, 2001 yılında Yenişehir ilçesi Elazığ yolu üzerinde annesi adına okul yaptırıldı. Ayten Elyesa Erdoğan Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi, Diyarbakır'da zihinsel engelliler için kurulan ilk ve tek okul unvanını taşıyor.

Okulda, zihinsel engelli öğrencilerin akademik, sosyal, ruhsal, bedensel, duygusal ve zihinsel yönde eğitim almalarının sağlanmasının yanı sıra okul öğretmenlerinin kendi çabalarıyla kurdukları galoş, takı, mum, ahşap işleri atölyeleri yer alıyor. Zihinsel engelli öğrenciler kendi elleriyle ürettikleri birbirinden farklı ürünleri yıl sonunda sergi halinde satışa çıkarıyor.

Atölye çalışmalarındaki başka bir amaç ise, öğrencilerin el göz koordinasyonu, becerilerine katkı sağlamak ve ekip olarak disiplinli bir çalışma öğrenmeleri amaçlanmakta. Birçok alanda faaliyet yürüten okulda alt yapı eksikliği başta olmak üzere çok alanda da yetersizlik yaşanıyor. Okulda yaşanan yetersizlikten dolayı okul idaresi yardım bekliyor. Bugün okulda incelemede bulunan Diyarbakır'daki iş adamları eksiklikleri tespit ederek, yardım yapacaklarını ifade etti.

(ÜN-AKK-SO-Y)

HABERE YORUM KAT