1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sanat sokağı gökkuşağına boyandı
Sanat sokağı gökkuşağına boyandı

Sanat sokağı gökkuşağına boyandı

DİYARBAKIR'da 'Sanat Sokağı' bir grup genç tarafından gökkuşağı renklerine boyandı. Sabah işyerine gelen esnaf rengarenk sürprizle karşılaştı ve bu çalışmaya destek verdi. Sanat Sokağı'nı böyle görenler, kentte başka sokakların da boyanmasını istedi.

A+A-

Merkez Yenişehir İlçesi Ofis Semti'nde üzerinde kafeteryaların bulunduğu Sanat Sokağı, gece yarısından sonra bir grup tarafından gökkuşağı renklerine boyandı. Saat 02.00 sıralarında ellerinde boya kutuları ve fırçalarla sokağa gelen kızlı- erkekli 10 kişilik grup yaklaşık 200 metre uzunluğundaki sokağı gökkuşağı renklerine boyadı. Gençler saat 06.00 sıralarında biten boyama çalışmalarının ardından sokaktan ayrıldı.

SANAT SOKAĞINA GÖKKUŞAĞI
Sabah işyerlerine gelen esnafla sokaktan geçenler rengarenk sokağı görünce, beğendiklerini söyledi. İşyeri sahipleri önce şaşırdıklarını belirterek, boyamayı kimin yaptığını bilmediklerini ancak çok güzel olduğunu söyledi. Gökkuşağı renklerinin sokağa çok yakıştığını söyleyenler, kentte başka sokakların da böyle rengarenk boyanmasını istedi.
 
Yeni görüntüsü kısa sürede duyulan Sanat Sokağı'na birçok kişi gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERE YORUM KAT