1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Samsung Galaxy Note 7 model telefonunu geri çağıracak
Samsung Galaxy Note 7 model telefonunu geri çağıracak

Samsung Galaxy Note 7 model telefonunu geri çağıracak

Samsung Electronics cihazların ateş aldığına dair haberler üzerine Galaxy Note 7 model telefonlarını geri çağırma kararı aldı

A+A-

Son günlerde sosyal medyada sık sık gündeme gelen Galaxy Note 7'lerin şarj olurken patladığına yönelik haberler sonrasında Güney Kore’de Galaxy Note 7 telefonun dağıtımının durdurulduğu haberi geldi. 
 
İlk aşamada çıkan haberlere açıklama yapmayan Güney Koreli şirket, bu sabah itibarıyla haberleri durdurdu ve küresel çapta Samsung Galaxy Note 7 satışlarının durdurulduğunu açıkladı. Şirket yaptığı açıklamada satılmış olan tüm cihazların bataray sorunu nedeniyle geri çağrılarak değiştirileceği duyuruldu. 
 
Samsung, değişim için yeni ürünlerin hazırlamsının 2 haftayı bulacağını açıklarken durdurulan satışların ne zaman başlayacağı konusunda ise bilgi paylaşmadı. Geri çağırmaya yönelik kaç tane telefonun bataryasının değiştirileceği henüz açıklanmadı. 
 
GEMİYE YÜKLENMİŞ OLAN ÜRÜNLER BİLE GERİ İNDİRİLİYOR
 
Samsung, üretilen ve tüm dünyaya dağıtılmak üzere limanda gemiye yüklenmiş olan milyonlarca Galaxy Note 7'nin de sevkiyatının durdurulduğu, tüm telefonların tekrardan güvenlik kontrolünden geçirileceği ifade edildi.
 
1.3 MİLYAR DOLAR BUHAR OLACAK
 
Yaşanan batarya sorunu nedeniyle, tüm dünyaya sevkiyatları durdurması, geri çağırma ve iade masrafları ile birlikte Samsung'un 1,34 milyar dolarlık kazancının buhar olacağı tahmin ediliyor. Credit Suisse'in yaptığı tahmine göre, Samsung'un 2016 yılı içerisinde yaklaşık 30 milyar dolar kar etmesi bekleniyordu. 

HABERE YORUM KAT