1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Samsung Apple' solladı!
Samsung Apple' solladı!

Samsung Apple' solladı!

Teknoloji dünyasının iki devi Samsung ve Apple birçok alanda birbirleriyle yarışıyorlar. Dünyanın her ülkesinde kabul gören Samsung ve Apple yarışında Samsung bir adım öne geçti. Nasıl mı? İşte Samsung ve Apple arasındaki kıyasıya mücadelenin ayrıntıları.

A+A-

Kulisler ABD'de Samsung'un Apple'ı geçtiği raporlarının olduğu iddiaları ile çalkalanıyor. Samsung uzun süre pazar payı açısından Apple'ın arkasında kalmıştı. Fakat güncel rakamlar bu kez Apple'ın Samsung'u kovalaması gerektiğine işaret ediyor. İşte ayrıntılar...

APPLE SAMSUNG YARIŞINDA SON DURUM

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile birlikte Samsung'un tüm işleri, bir anda yoluna girmiş gibi görünüyor. Öyle ki firma, bir rapora göre ABD'de Apple'ın liderliğini bile elinden aldı.

 

--2147240.jpeg

Counterpoint Research'ün en son raporuna göre Samsung, Mart ayında yüzde 28,8'lik pazar payıyla ABD'nin en büyük akıllı telefon üreticisi konumuna geldi. Rakamlara göre Apple, yüzde 23 ile ikinci sırada, LG ise yüzde 17 ile üçüncü sırada yer aldı.
 
Araştırma direktörü Jeff Fieldhack'e göre Samsung'un bu başarısında yeni telefonların Mart başında tanıtılmasının etkisi oldu. Mart ayında normalde yavaş seyreden telefon satışları, Samsung sayesinde canlandı. Gear VR'ın ön sipariş veren müşterilere ücretsiz dağıtılması, satışların artmasını sağlayan bir başka neden oldu.
 

 --2147241.jpeg
Sammobile'a göre veriler, Galaxy S7 ve S7 Edge satışlarının selefinin yüzde 30 üzerinde seyrettiğini söylüyor.

HABERE YORUM KAT