1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyonların Başkanı Bedirhan Akyol
Şampiyonların Başkanı Bedirhan Akyol

Şampiyonların Başkanı Bedirhan Akyol

Bugün oynanan baraj maçında penaltılarla Erganispor'u mağlup eden 1968 Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Bedirhan Akyol hedefimiz 3.lig'dir dedi.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK - Daha önce Yeni Diyarbakırspor'u kurarak kente armağan eden Akyol, bu kez aynı başarıyı 1968 Diyarbakırspor'da yakaladı.

Kurduğu iki Kulübü'de şampiyon yaparak Diyarbakır kentine armağan eden şampiyonların başkanı ünvanını hakkeden Akyol, bugün oynanan karşılaşmada dostluğun herşeyin önüne geçtiğini belirterek, "Diyarbakır'a yakışan bir karşılaşma oldu" dedi.

"ERGANİ'DE ÇIKABİLİRDİ"

Akyol, başarıdan önce dostluk ve centilmenliğin önemine vurgu yaparak şunları söyledi: "Diyarbakırımıza yakışan bir maç oldu. Maç öncesi ve sonrası Erganispor'u Başkanından hocasına tümünü kutladım. Bugün öyle bir maç oldu ki onlarda çıkabilirlerdi, biz de öyle. Sonuçta penaltılarla sonucu tayin edilen bir karşılaşmada şans faktörü çok fazla. Umut ediyorum Erganispor'da önümüzdeki yıl hakkettiği BAL ligine bir an önce gelirler."

"ÖNCE DİSİPLİN"

1968 Diyarbakırspor Başkanı Akyol, hedeflerinin öncelikle kente yakışan halkla özdeşleşmiş bir kulübün temellerini oluşturarak "Emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Bu takım için herkes yüreğini ortaya koydu. Bu amaçla tüm sporcularımı ve teknik heyetimimizi tek tek kutluyorum. Bizim takımımızda öncelik disiplin ve saygı, başarıdan önce gelir. Bu karşılaşma öncesi en önemli iki oyuncumuz disiplinsiz hareketleri nedeniyle kadro dışı bıraktık. Belki sırf bu yüzden maçı da kaybedebilirdik, bunun hiç önemi yok. Önemli olan bu takımda herkes saygılı ve disiplinli olacak. Değil bu maç istersen en büyük final maçı olsun, dünyanın en iyi sporcusu da olsa, disiplin yoksa asla bu kulüpte oynayamaz. Biz Diyarbakır kentine, bu memleketin çocuklarına emek veriyoruz. Hepsi benim kardeşim çocuğum yerinde, onların başarısı bu kentin başarısıdır. 

Önümüzdeki yıl bu takımın yüzde 90'ı kalacak tabi ki yeni gelen arkadaşlarımız ve transferlerimiz olacağı gibi, ayrılanlarda olacak. Teknik ekibimizle yolumuza aynen devam edeceğiz. 

PLAY-OFF BÖLGE FUTBOLUNU BİTİRİR

Hedefimiz inşallah önümüzdeki yılda aynı başarıyı yakalamaktır. Bunun için öncelikle beklentim TFF'nin uyguladığı play-off sistemini kaldırmasıdır. Eğer play-off devam ederse asla bu bölgeden tek takım 3.lige çıkamaz. Ben 25 yıldır futbolun aktif olarak içindeyim, bunu bizzat sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a da anlattım. TFF'nin bu uygulaması doğuda futbolu bitirir. Burası asla bir İstanbul, Ankara, Bursa değil. Sen tutup, Şırnak'a, Hakkari'ye, Diyarbakır'ı bu kentlerle aynı kefede tutarsan burada futbol biter. TFF'nin bizi teşvik etmesi lazım. Her kulüp kendi bölge grubunda şampiyon olarak 3.lige girmeli. BAL Ligini tutup diğer proffesyonel 3.lig, 2.lig veya 1. lig ile aynı kategori, aynı kuralı uygulayamazsın. BAL Ligi başlangıç, yani proffesyonelliğe geçiş ligidir. Bu nedenle Play-Off un kaldırılmasını bekliyoruz.

"EDİP EREN BÖLGE İÇİN BİR ŞANS"

Bu arada bu bölge için büyük bir şans gördüğüm, değerli hemşehrimiz TFF Yönetim kurulu üyesi değerli dostum sayın Edip Eren'in bölge için çok büyük desteği ve yardımları vardır. O bu bölge için gerçekten bir değerdir. Kendisine yürekten teşekkür ediyorum." dedi.

akyol.jpg

HABERE YORUM KAT