1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Şampiyonlar Vali Aksoy'a geldi
Şampiyonlar Vali Aksoy'a geldi

Şampiyonlar Vali Aksoy'a geldi

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy 18 Nisan 2015 tarihinde Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Türkiye Atletizm Federasyonunun ev sahipliğinde düzenlenen 14. Balkan Yürüyüş Şampiyonasında dereceye giren Diyarbakırlı sporcuları makamında kabul etti.

A+A-
Ziyarette Vali Yardımcısı Mimar Sinan Batmaz'ın yanı sıra Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet Demir, Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Azamettin Özaydoğdu, antrenör Çetin Aslan ile sporcular Ayşe Tekdal, Meryem Bekmez, Sinan Aslan ve Meral Kurt hazır bulundu. Ziyarette sporcuları tek tek kutlayan Vali Aksoy genç sporcuların başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu. Ziyaretin sonunda topluca fotoğraf çekildi.
 
 
Atletlerden Ayşe Tekdal 5 kilometrede hem Balkan rekoru hem de kendisine ait olan 5 kilometre yıldız bayanlar Türkiye rekorunu kırarak Balkan Şampiyonu oldu. Aynı kategoride yarışan atlet Meryem Bekmez ise Balkan ikincisi oldu. Aynı şampiyonada 10 km. yıldız erkekler kategorisinde yarışan Sinan Aslan Balkan üçüncüsü ve 10 km. genç bayanlarda Meral Kurt Balkan beşincisi olmuşlardı.
 
 
Derece alan sporcular 27 Nisan-30 Mayıs tarihleri arasında Kastamonu ilinde Milli Takım Kampına katılarak burada 17 Mayıs 2015 tarihinde İspanya'nın Murcia kentinde yapılacak olan Avrupa Kupasına ve 30 Mayıs 2015 tarihinde Fas'ta düzenlenecek olan EA Permit yarışmasına hazırlanacaklar. Ayrıca genç atletler 15 Temmuz 2015 tarihinde Kolombiya'nın Cali kentinde yapılacak olan Dünya Yıldızlar Şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT