1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyonda ödeme zamanı
Şampiyonda ödeme zamanı

Şampiyonda ödeme zamanı

Büyükşehir'de şampiyon kadroda yer alan futbolcuların 10 maç başı ve şampiyonluk primi alacakları olduğu öğrenildi. Yönetim, ödeme sözü vererek futbolcuları tatile gönderdi.

A+A-
Bu sezon Türkiye liglerinin ilk şampiyonu olarak 2.Lig'e çıkan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'da sezonun tamamlanmasından sonra bir gerçek de ortaya çıktı. Futbolculara 34 maç başı alacaklarının 10'unun ödenmediği ifade edilirken,yönetimin sözünü verdiği şampiyonluk primi konusunda da ödeme yapılmadığı kaydedildi.
FUTBOLCULARDA RAHATSIZLIK VAR
Şampiyonluk ilan edildikten sonra oynanan maçlarda alınan mağlubiyetler için futbolculara ceza verilmesi ve takımdan ayrılacak futbolculara da 'bonservisinizi şampiyonluk primine karşılık vereceğiz' denilmesi futbolcular arasında rahatsızlığa neden olurken,son haftalardaki yenilgiler için para cezası verildiğinin iddia edilmesi de takımda üzüntü yarattı.
YÖNETİM KAYNAK ARAYIŞINDA
Maç başı ve şampiyonluk primlerinin ödenmesi konusunda futbolculara 15 Mayıs'a kadar ödeme sözü verildiği ifade edilirken,geçen yıl belediye üzerindeki müfettiş kıskacından dolayı belediyeden kaynak alamadan kulübü şampiyonluğa taşıyan yönetimin bu ödemeler için de kaynak arayışında olduğu öğrenildi.
Bu arada tatile gitmeden önce takımda kalması istenen futbolcularla ön görüşme yapıldığı,kadroda düşünülmeyen futbolculara da bu yönde mesaj verildiği ortaya çıktı.

HABERE YORUM KAT