1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyon'a destek ziyaretleri başladı
Şampiyon'a destek ziyaretleri başladı

Şampiyon'a destek ziyaretleri başladı

Spor Toto 3.lig 1.grubu şampiyon olarak tamamlayan ve 2.lige yükselen Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'a destek ziyaretleri başladı.

A+A-

Bugün TÜFAD tarafından gerçekleştirilen ziyarette Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor takımımızın Kulüp Başkanı Av.Metin Kılavuz'a TÜFAD Başkanı A.Samet Karakaş plaket verdi.Plaket takdiminden sonra açıklamalarda bulunan Av. Metin Kılavuz desteklerinden dolayı TÜFAD'a teşekkür etti. Özellikle demokratik çözüm sürecinde spor taban birliklerinin sürece olan yaklaşımlarını sevindirici bulduklarını,Sürecin sonuca varacağına inandıklarını kendilerinin de her platformda bu durumu dile getirdiklerini.

Gelişen yeni siyasal gündemle sporun tüm renkleri, dilleri ve kültürleri bir araya gelmesi adına önemli bir fırsatın  yaratıldığını Belediyespor'un da demokratik çözüm sürecini desteklediğini altını çizen Kılavuz çalışmalarında şeffaf ve demokratik bir yöntem izlediklerini. Bu  şekilde emek sarf ettiklerini nitekim  bir şampiyonluk varsa teknik heyetin,sporcuların yada yöneticilerin değil kentin şampiyonluğu olduğunu. Siyasal, ekonomik olarak zor ve dezavantajlı bir yola girdiklerini, spor alanında da bu dezavantajları sürekli karşılarında bulduklarını, bu zorlu yolda hep beraber hareket etmeleri gerektiğini belirterek konuşmasını tamamladı.

HABERE YORUM KAT