1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyon kızlara sponsor
Şampiyon kızlara sponsor

Şampiyon kızlara sponsor

Bimaş Turizm Acentesi, basketbolda şampiyonluklara abone olan Diyarbakır Muazzez Sümer Kız Meslek Lisesi'ne sponsor oldu.

A+A-

Takıma malzeme yardımında bulunan söz konusu turizm acentesi, Muazzez Sümer Kız Meslek Lisesi basket takımının Sakarya'da katıldığı Türkiye yarı finalleri için de uçakla gidiş dönüş masraflarını karşıladı.

BİLET ALMAYA GİDERKEN….

Muazzez Sümer Kız Meslek Lisesi'nin basket takımını da çalıştıran beden eğitimi öğretmeni Remzi Atlı, konuya ilişkin düşüncelerini dile getirirken, “Bir şampiyonaya katılmak üzere Bimaş Turizm Acentesi'nde uçak bileti almaya giderken, sohbet esnasında okulumuzun başarılı sonuçlarını anlattım. Şirketin tur operatörü Bahar Özçınar da bize sponsor olabileceklerini, ancak durumu genel müdürlük ile görüşmesi gerektiğini söyledi. Elbette ki biz de bunu sevinçle karışladık. Diyarbakırlı olan Bimaş Turizm Genel Müdürü Mehmet Akyıl'da olumlu cevap verdi ve şirket bize sponsor oldu. Okulum ve öğrencilerim adına kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

'HERKESE ÖRNEK OLMALI'

Bimaş Turizm Tur Operatörü Bahar Özçınar ise böyle bir ekibe destek oldukları için sevinçli olduklarını söyledi. Özçınar,“Kuruluş olarak zaten spora ve sporcuya katkı sunmayı ilke edinmişiz. Bu konuda okullarımız ile irtibat halindeyiz. Muazzez Sümer Kız meslek Lisesi Kız basketbol takımı Diyarbakır'da 14 yıldır yenilmiyor ve her yıl şampiyon oluyor. Bu sene de Sakarya'da düzenlenen Türkiye yarı finallerinde 3. oldu. Onlar başarılı olduğu sürece bizde yanlarında olacağız. Aslında Diyarbakır'da okul ve amatör spor kulüplerine bu tür destek verecek çok sayıda kuruluş var. Umarım bu davranışımız diğerlerine örnek teşkil eder” dedi.

D.BAKIRLI GENEL MÜDÜR

Bimaş Turizm Acentesi Genel Müdürü Mehmet Akyıl ise Diyarbakırlı olduğunu belirterek spora desteğinin devam edeceğini ifade etti. Akyıl, “Tur Operatörümüz Bahar hanım konuyu bana ilettiğinde bu teklifi tereddütsüz kabul ettim. Ben zaten Diyarbakırlıyım. Benim memleketimde okul sporlarında böyle başarılı bir okula dersek vermek beni de sevindirdi doğrusu. Türkiye genelindeki başarılarını da önemsiyor ve başarılarının devamını diliyoruz. Kendilerine desteklerimiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT