1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyon karatecilerde hedef: 16’da 16
Şampiyon karatecilerde hedef: 16’da 16

Şampiyon karatecilerde hedef: 16’da 16

Diyarbekirspor A.Ş karate takımı ile Diyarbakır gençlik ve spor kulübü karate takımları Erzurum’da düzenlenecek Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası’na hazırlanıyor.

A+A-

 Şampiyona günde çift idmanla hazırlanan karatecilerin hedefleri büyük  Diyarbakırlı karateciler alacakları madalyalarla Diyarbakır en iyi temsil edecekler şampiyonaya 16 sporcuyla katılacaklar hedeflerinde 16’da 16  madalya alarak dönmek  istiyorlar

Erzurum’da 4-7 ağustos tarihlerinde yapılacak Uluslararası Erzurum Palandöken Karate Turnuvası öncesi hazırlıklarını sürdüren Diyarbakırlı karatecilerin hedefi, 16’da 16 yaparak ulaşılması zor bir başarı yakalamak.
Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü’nde eğitim gören 16 sporcu, Uluslararası Erzurum Palandöken Karate Turnuvası öncesi hazırlıklarına tam gaz devam ediyor.

Günde çift idmanla yarışmaya hazırlanan Diyarbakırlı karateciler, İzmir, İsviçre, Gaziantep’te yakaladıkları başarıyı, Erzurum’da da pekiştirmek istiyor. Yaklaşık Şampiyonaya 40 ülke 2000 sporcunun yarışacağı turnuvaya 16 sporcu ile katılacak olan Diyarbekirspor A.Ş  karate takımı  ile Diyarbakır gençlik ve  spor kulübü karate takımlarının tek hedefi 16’da 16 yapmak.

 “HEDEFİMİZ BÜYÜK, ÇOCUKLARIMIZA GÜVENİYORUZ”

Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü antrenörlerin den Ayşe Meryem Yazar, sporcularının Erzurum Palandöken Karate Turnuvası’nda uluslararası alanda boy göstereceğini söyledi.

Turnuvaya yoğun bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Yazar, "Günde çift antrenman ile Yoğa ve meditasyon hocası Şewda ATEŞ eşliğinde Mental seans alarak şampiyona öncesinden hem zihin olarak hemde beden olarak hırslı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Başarılar dilerim Sporcularımıza teknik anlamda yükleme yapmaya devam ediyoruz. Yoğun, yorgun bir süreçten geçiyoruz. Çocuklarımızın bu işin üstesinden geleceğine inanıyoruz. Bu turnuva için de yoğun bir program içerisindeyiz. Umuyoruz 16’da 16 yapabiliriz, tek hedefimiz bu. Hedefimiz büyük çünkü çocuklarımıza güveniyoruz, onlarda kendilerine güveniyorlar" dedi.

Diyarbekirspor A.Ş kulübü sporcularından Sena Kızılaslan, Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası’nda Diyarbakır’ı en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi. Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Zeynep Akçakmak, İzmir’de yakaladıkları başarıyı Erzurum’da da yaşamak istediklerini kaydederek, Erzurum’daki turnuvada şampiyon olmayı hedeflediklerini ifade etti.

BOYU KÜÇÜK HEDFİ BÜYÜK

Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü sporcucu Muhammed Furkan Yazar ise, Erzurum Palandöken Karate Turnuvası’nda birinci olmayı hedeflediğini vurgulayarak, asıl hayalinin dünya şampiyonu olmak olduğunu dile getirdi.

HABERE YORUM KAT