1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyon karateciler Demir’e ziyaret
Şampiyon karateciler Demir’e ziyaret

Şampiyon karateciler Demir’e ziyaret

Diyarbakırlı karateciler, iki haftada toplam 30 madalya 3 kupa alarak kırılması zor bir rekora imza attı.

A+A-

Diyarbakır’ın başarılı şampiyon karateciler, Uluslararası Karate Şampiyonası’nda 15 sporcu ile katıldığı turnuvada 30 ülke 2000 sporcuların mücadele ettiği şampiyonada 11 madalya 1 kupa aldı.

Deyim yerindeyse terleri soğumadan ve dinlenmeden 2 gün sonrası Adıyaman ilinde yapılan Nemrut Karate Şampiyonası’na katılan 11 şampiyon karateci, 13 ilden 400 sporcunun mücadelesine sahne olan şampiyonada de 11’de 11 madalya yaparak adeta rekor kırdı.
Diyarbakır takım olarak da iller arası klasmanda 3.lük kupası başarısı elde etti.

Şampiyonlar yine dinlenmeden 3 gün sonrası bu kez Ankara yollarına koyuldu. Başkent’teki Zafer Kupası’na 11 sporcu ile katılan ve 22 ilden 1385 sporcularıyla mücadele ederken, buradan da alınlarının akıyla çıkmayı bildi. Şampiyonlar, Zafer Kupası’nda 7 madalya ve en önemlisi olan klasman da3.lük kupasınıda Diyarbakır a getirdiler.

Bu büyük başarıları takdir eden ve şampiyon karatecileri makamında kabul eden Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürü Mehmet Demir, “Başarılı karatecilerin almış oldukları kırılması zor rekorun baş mimarı olan Türkiye Milli Takım karate Antrenörleri Mehmet Yazar bu başarılı sporcu kardeşlerimizi yetiştirdiği için öncelikle teşekkür ederim ve şampiyon sporcu kardeşlerime de önümüzdeki maçlarında başarılar dilerim” dedi.

KIZILASLAN: MADDİ DESTEK ŞART

Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şeyhmus Kızılaslan ise Türkiye Milli Takım karate Antrenörleri Mehmet Yazar hocamız da sporcularımızı başında olmaması hem üzdü hem de hırslandırdı ve kısıtlı imkanlarda başarı elde ettiklerini belirterek, “Bu büyük başarıları bize ve kentimize kazandıran bu sporcularımızın alınlarından öpüyorum. Hepsi ayrı ayrı birer değerdir. Bu şampiyonlarımıza yeteri destek verilmediği kanaatindeyim.

Eğer bizim şampiyonlarımız başka illerde olsalardı şimdiye bütün imkanlar seferber edilirdi ancak kentimizde bize değer verenlerin sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor. Sporcularımız bu şampiyonalar da sadece bize destek veren Diyarbekirspor Kulübü Onursal Başkanı Fevzi İlhanlı ve yönetimi yanımızda oldular. İlhanlı dışında, şimdiye kadar hiçbir kurum veya kuruluş bu gençlerimize maddi destek çıkmadı.

Bu hakikaten çok ayıplanması gereken bir durumdur. Başarımızı değerli bulan ve bizlere desteklerini esirgemeyen Başta Diyarbekirspor Onursal Başkanı Fevzi ilhanlı ve değerli yönetim kuruluna, sporun ve sporcunun dostu Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürü Mehmet Demir ve ekibine teşekkür ederim” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT