1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyon Çınar devlet hastanesi
Şampiyon Çınar devlet hastanesi

Şampiyon Çınar devlet hastanesi

Bilim olarak köklü bir tarihi olan sporun, özellikle futbolun insanlar arasında birlik ve bütünlük sağlama, sosyalleşme, sağlığa olan katkıları nedeniyle insan hayatında önemli bir yeri vardır.

A+A-

Fiziksel faydalarının yanı sıra ruhsal duruma olumlu etkisi de göz ardı edilemez. Güç, düzen ve istikrar gerektirmesi ile kişiye düzgün bir hayat biçimi kazandırır.

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Koordinasyonunda düzenlenmiş olan DEAH 2014 Halı saha Futbol Turnuvasında ki amaç; Hastanemizdeki personeller arasında yoğun iş temposundan kaynaklanan stresi azaltmak, birimler arasında iletişim ve etkileşimi sağlayarak, dostluk ve kardeşlik ortamını oluşturmak hedeflenmiştir.

DEAH 2014 Halı Saha Futbol turnuvasına Diyarbakır ili ve ilçelerindeki sağlık kuruluşları olmak üzere 31 takım ve 310 futbolcu katılmış olup, eleme sistemiyle yapılan turnuvada sağlık kuruluşlarındaki her birim kendi kurdukları takımlar ile yarışmaya katılmışlardır

DEAH 2014 Halı Saha Futbol Turnuvasına sponsor olarak destek veren Kurumlar ve Firmalar :

-SAYDES
-DİYARBAKIR SAĞLIK-SEN
-DİYARBAKIR SES
-KARDEŞLER ELEKTRONİK

Turnuvaya sponsor olan firmalar ve kuruluşlar dereceye giren takım oyuncularına spor malzemeleri vermişlerdir.

DEAH 2014 Halı Saha Futbol Turnuvasında Çınar Devlet Hastanesi ve 100 Bin Erganili arasında oynanan Final maçı çok çekişmeli geçmiş olup, maç sonunda Çınar Devlet Hastanesi 2-1 maçı alarak, DEAH 2014 futbol turnuvası şampiyonu olmuştur.

Turnuva sonucunda Birinci Olan Çınar Devlet Hastanesine Birincilik kupasını ve madalyalarını Çınar Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr Serhat SAMANCI ve SAYDES yetkilisi Nizam KORKMAZ tarafından verilerek sporun kardeşlik ve dostluk olduğunu ifade etmişlerdir.
Turnuvada ikinci olan 100 BİN ERGANİLİ Futbolcularına ikincilik kupasını ve madalyalarını Diyarbakır İli Sağlık Sen Başkanvekili Ahmet DEMİREL vermiştir.
Turnuvada üçüncü olan DEAH ENS GÜVENLİGE üçüncülük kupasını ve madalyalarını Diyarbakır SES Şube Sekreteri Ramazan KAVAL vermiştir.

Turnuvaya katılan ve katılmayan sağlık personellerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda, bu tür organizasyonların özellikle sağlık camiasında çalışan personeller arasında dostluk ve kardeşlik duygularının gelişmesine yardımcı olduğunu, ayrıca sağlık sektörünün gecesi ve gündüzü olmadığından dolayı yoğun stres altında olduklarını, bu tür organizasyonlarla bir nebze de olsa kendilerini hastane ortamından uzak tuttuklarını ve rahatladıklarını ifade etmişlerdir.

Alınan bu geribildirimler sonucunda her yıl geleneksel olarak halı saha futbol turnuvası KHB Genel Sekreterliği Koordinasyonunda düzenlenmesi uygun görülmüştür. 

HABERE YORUM KAT