1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Saman yüklü kamyon alev aldı
Saman yüklü kamyon alev aldı

Saman yüklü kamyon alev aldı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde, iddiaya göre saman yüklü kamyonun üzerindeki kişilerden birinin attığı sigaradan yangınçıktı. Kamyonu yol kenarındaki hastane önüne çeken şoför, buradan aldığı hortumla yangına müdahale etti.

A+A-

İtfaiyenin de müdahalesi ile yangın yarım saatte söndürüldü. Samanlar yanarken, araçta da maddi hasar meydana geldi.

Yangın dün öğle saatlerinde meydana geldi. Diyarbakır'dan Çınar ilçesine gitmekte olan Ali Şahin yönetimindeki 21 VD 849 plakalı saman yüklü kamyonun üzerinde bulunan kişilerden biri sigara içti. Bu kişinin attığı sigara izmariti iddiaya göre yangına sebep oldu. Saman balyaları üzerindeki kişiler yangını söndürmeye çalıştı ama başarılı olamadı.

Yoğun araç trafiğinin olduğu yolda bir süre duran şoför, alevlerin diğer araçlara sıçramaması için kamyonu yoldan çıkardı ve Çınar Devlet Hastanesi'nin önündeki alana kadar getirdi. Şoför Şahin, hastaneden çektiği hortumla yangını söndürmeye çalıştı. Kamyondaki mazot deposunun patlama riskine karşı çevredeki araçlar sahipleri tarafından çekildi. İtfaiye aracının da gelmesi ile yangın yarım saatte söndürülürken, kamyondaki samanların büyük bölümü yandı araçta da maddi hasar meydana geldi.

HABERE YORUM KAT