1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Saldırıyı gerçekleştiren yakalandı
Saldırıyı gerçekleştiren yakalandı

Saldırıyı gerçekleştiren yakalandı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP'nin Diyarbakır mitingi saldırısıyla ilgili bir kişinin yakalandığını, zanlının bağlantılarının ve her türlü geçmişinin araştırıldığını belirtti.

A+A-

HDP SALDIRISINDA BİR ZANLI YAKALANDI 

HDP saldırısının sadece HDP'ye yapılmadığını tüm partiler yapıldığını belirten Davutoğlu, "Bu kirli bir eldir. Bu saldırıyı yapan bütün partilere yapmıştır. Ak Parti'ye de yapmıştır. Nihayetinde Türkiye'de seçime giderken yapılan her saldırı doğrudan Türkiye'ye ve demokrasiye yapılan bir saldırıdır. Diyarbakırlı vatandaşlarımı da teşekkür ediyorum. Bu saldırı sonrası her hangi bir taşkınlık olmadan devletlerine güvenlerine gösterdiler."diye konuştu. 

Bu kirli eli mutlaka ortaya çıkartıp adalete teslim edeceklerini belirten Davutoğlu, gece saat 02.00 sıralarında bir zanlının yakalandığını ve zanlının bağlantıları ile kökeniyle ilgili tüm detaylarında araştırıldığın belirtti. Davutoğlu, "Dün gece geç vakitte bir zanlı yakalanmıştır. Çok kuvvetli muhtemelen bu işin müsebbibi olan bir zanlı yakalanmıştır. Arkadaşlara bütün bağlantıları ile her türü geçiminin araştırılması talimatını verdim. Şu an tahkikatın güvenliği gereği isim açıklamıyoruz. Ancak çok kuvvetli muhtemelle bir şekilde bu işin kökenine kadar gideceğiz. İnşallah bunu kim yapmış olursa olsun, karşılığı tolere edilmez. "diye konuştu. 

Davutoğlu, saldırının çok kuvvetli delillerle zanlı üzerinde yoğunlaştığını, yurt dışı bağlantılarında araştırıldığını ve zanlının Diyarbakır'da gözaltına alındığını belirtti. 

HABERE YORUM KAT