1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Saldırıya ait krokisi ortaya çıktı
Saldırıya ait krokisi ortaya çıktı

Saldırıya ait krokisi ortaya çıktı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da başından silahla vurularak ağır yaralanan ve hastanedeki tedavisi devam eden Mutlu Kaya'nın uğradığı hain saldırıya ait krokisi ortaya çıktı.

A+A-
Krokinin yer aldığı soruşturma dosyasına ise Ergani Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gizlilik kararı konuldu.Karar Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi tepki gösterdi. 
 
 
Mutlu Kaya'yı vuran Veysi E.'nin (26) avukatı tarafından Ergani Cumhuriyet Başsavcılığı'na 'müdafinin inceleme ve örnek alma yetkisinin kısıtlanmasına' yönelik talepte bulunduklarını belirten Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, Sulh Ceza Hakimliği tarafından Hakim Zübeyir Günel tarafından onaylanan 'dosyada gizlilik kararına tepki gösterdi.
 
 
Soruşturma sürecinde olaya müdahil avukatlar olarak dahil olacaklarını ancak karar ile sürecin tıkanıklığa sebebiyet vereceğini açıklayan Barı Başkanı Elçi; “ Baro olarak mağdur ailese hukuki destek vereceğiz. Bu amaçla ilgili savcıya giderek dosyanın suretini istediler delilleri ve ifadeleri incelememiz gerekiyor ki biz mağdur aileye yardım edelim hatta bu soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısına da katkı sağlayalım dedik. Ancak Müdafinin yetkisinin kısıtlanması kararı yani gizlilik kararı ile konulmuş dosyaya” dedi.
 
“BAŞKA ŞÜPHELİLER DE VAR”
 
Baro Başkanı Elçi kararın hukuki açıdan etik olmadığının vurgusunu yaparak, “Türkiye'de savcılar şüqpheli ve sanık için getirilen bu düzenlemeyi tüm avukatlar için uyguluyorlar. Bu hakikati ortaya çıkarma aşamasında, suçu tüm yönleri ile ortaya çıkarmak için sanık taraflarının soruşturma dosyasını engellemek gerekiyor. Bizim açımızdan ortaya çıkardığı sonuç şudur: Bir sanık serbest bırakılmış tutuksuz yargılanmak üzere. Bizim aileden aldığımız bilgilere göre olayda serbest bırakılan şüpheliler dışında başka şüphelilerin de olduğu” diye konuştu.
 
KROKİ ÜZERİNDEN ANLATTI
 
Baro Başkanı Elçi ayrıca Kaya'nın uğradığı saldırıya ait olay yerini Caddeden geliyor evin önünde duruyor ve antre kısmında kızımıza ateş ediyor ve kızımız yere yığılıyor.
 
(AH-Y)

HABERE YORUM KAT