1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Saldırıları boşa çıkaracağız'
'Saldırıları boşa çıkaracağız'

'Saldırıları boşa çıkaracağız'

Mimarlar Odası Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu üyesi Necati Pirinççioğlu, son dönemlerde saha çalışmalarında üyelerine yönelik sözlü taciz ve silahlı tehditlerde bulunulduğunu belirterek, “Örgütümüze ve herhangi bir personelimize yönelik tüm girişimleri

A+A-

TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu, “Örgütümüze, mesleğimize, halkımıza, ülkemize sahip çıkıyoruz” temasıyla Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi'nde basın toplantısı düzendi. TMMOB bileşeni oda yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi İl Koordinasyon Kurulu üyesi Necati Pirinççioğlu, toplumun can ve mal güvenliği için, kamusal denetim görevini yerine getirdiklerini söyledi. TMMOB'a bağlı odaların çalışanlarının görevleri yerine getirirken, silah ile tehdit edildiğini söyleyen Pirinççioğlu, “16 Eylül tarihinde Dudullu istasyonumuza gelen bir şahıs çalışanlarımıza sözlü tacizde ve küfürlü hakarette bulunmuş, ardından bir silah ile personelimizi tehdit etmiştir” dedi.

Kendilerine yönelik saldırıları “hainlik” olarak tanımlayan Pirinççioğlu, “Son dönemde TMMOB'a karşı hükümet tarafından başlatılan karalama kampanyası, TMMOB'un yasa ve yönetmeliklerle etkisizleştirme girişimlerinin zemin hazırladığını da düşünüyoruz. Örgütümüze ve herhangi bir personelimize yönelik tüm girişimlerin boşa çıkartılacağını, gerekli tüm hukuki yollara başvuracağımızı kamuoyuna saygı ile bildiriyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT