22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır12 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara3 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir12 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,412
  %0.73
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40

“Saldırılara son verilsin”

“Saldırılara son verilsin”

17 Şubat 2016 Çarşamba 11:30

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki YPG hedeflerine dönük topçu atışına tepki gösterdi

Kürdistan Özgürlük Partisi (Parti Azadiya Kurdistan PAK) Genel Başkanı Mustafa Özçelik, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki YPG hedeflerine dönük topçu atışına tepki göstererek “Türk devleti Rojava Kürdistanı’na yönelik saldırılarına son vermelidir” dedi.

PAK Genel Başkanı Mustafa Özçelik, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki YPG hedeflerine dönük topçu atışlarına tepki içeren bir basın açıklaması yayınladı. Özçelik “Türk devleti, PKK’nin halkımıza zarar veren çatışmaları şehirlere taşıma siyasetini de kendisine gerekçe göstererek ‘temizleyeceğiz, bitireceğiz’  anlayışıyla, Kuzey Kürdistan’da bir şiddet politikası uygulamaktadır. Şimdi de Rojava Kürdistanı’na (Güneybatı Kürdistan) yönelik saldırılar gerçekleştirmeye başlamıştır. Peki şimdi gerekçe nedir? Türk devleti, Kuzey ve Rojava Kürdistanı’na yönelik bu saldırıların beyhude saldırlar olduğunu, sorunların şiddetle çözülemeyeceğini görmelidir” dedi.

Türkiye’nin, Kürtlerle barışın ve çözümün ilk adımı olarak Kuzey Kürdistan’daki şiddet uygulamalarını durdurması gerektiğini de vurgulayan Özçelik “AyrıcaKuzey Suriye’de bir devletin kurulmasına izin vermeyeceğiz siyasetinden vazgeçmelidir. Rojava Kürdistanı’ndaki  ENKS, PYD ve tüm Kürt partileriyle Rojava Kürdistanı’nın  ortak temsilcileri olarak diyalog ve ilişkiler geliştirmek, gerçek bir dostluk siyasetinin de bir başlangıcı olabilir. Bu vesileyle, PYD’yi, ENKS ve tüm Kürt partileriyle ortak bir askeri, siyasi, ekonomik yönetim oluşturmaya bir kez daha çağırıyoruz. Her türlü iç ve dış saldırıya karşı koymanın, uluslararası platformlarda etkin güç olmanın ilk adımı birlikten ve ortak bir ulusal siyasetten geçer. Türk Devleti’ni acilen Rojava  Kürdistanı’na yönelik saldırılarına son vermeye, çözümsüzlüğü daha da derinleştirmekten vazgeçmeye çağırıyoruz” diye konuştu.

 

(Mahmut Oral)

Haber Kaynağı :
Okunma Sayısı : 538
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com