1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Saldırılara karşı siyah bayrak
Saldırılara karşı siyah bayrak

Saldırılara karşı siyah bayrak

Bağlar Belediyesi, Irak ve Şam İslam Devleti (İŞİD)'in Rojava'da yaptığı katliamları protesto etmek için hizmet binasına siyah bayrak astı.

A+A-
Bağlar Belediyesi, Irak ve Şam İslam Devleti (İŞİD)'in Rojava'da yaptığı katliamları protesto etmek için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden sonra hizmet binasına siyah bayrak astı.
 
Konu hakkında açıklama yapan Bağlar Belediye Eş Başkan Yardımcısı Murat Satıcı, belediye çalışanları adına İŞİD'in Rojava'da yaptığı katliamlara tepki amaçlı siyah bayrak astıklarını belirterek, “Bu saldırılar Ortadoğu'da yeniden bir güç dengesi haline gelen Kürt Hareketinin birliğini parçalamaya dönük saldırılardır” dedi. Saldırılar karşısında bütün Kürtlerin onurlu bir şekilde direnişe geçtiklerini sözlerine ekleyen Satıcı, Diyarbakır halkını, yarın Rojava'nın Kabonê Kantonu'na dönük IŞİD çeteleri tarafından yapılan saldırılara dikkat çekmek amacıyla yapılan yürüyüşe çağırdı. 
 
'Hüda Par'ın saldırıları Rojava için yapılan yardım kampanyalarına bir darbedir'
 
Bağlar Belediyesi'nin Rojava halkıyla dayanışma amaçlı başlatmış olduğu 'Soframızı paylaşıyoruz' kampanyasına da değinen satıcı, Tır'ların bugün de Kobanê'ye doğru yola çıktığını aktararak, Diyarbakır halkını bu konuda daha duyarlı davranılmasını istedi. Diyarbakır'da son günlerde gelişen saldırılara ilişkinde konuşan Satıcı, saldırıların planlı bir şekilde gerçekleştiğini söyledi. Satıcı konuşmasına şöyle devam etti:
 
“Kentimizde son günlerde yaşanan Hüda Par ve çevresinin yapmış olduğu saldırılar karşısında da yurtsever halkımızı duyarlı olmaya çağırıyoruz. Saldırıların zamanlaması manidardır. Saldırıların planlı bir şekilde yapıldığını düşünüyoruz. Bütün halkımız bir bütün ayağa kalkmalıdır. Saldırılara karşı tek ses, tek yürek olmaya çağırıyoruz. Bu saldırılar bizim ulusal birliğimizi parçalamaya dönük saldırılardır. Kuzey Kürdistan'da rojavaya dönük başlatılan yardım kampanyalarına bir darbe girişimidir.”
 

HABERE YORUM KAT