1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Saldırılara karşı Rojava'yı sahiplenin”
“Saldırılara karşı Rojava'yı sahiplenin”

“Saldırılara karşı Rojava'yı sahiplenin”

Cezaevlerinde bulunan PKK'li ve PAJK'lı tutuklular adına açıklama yapan Deniz Kaya, Suriye'ye (Rojava) yönelik her geçen gün artan saldırılara karşı daha güçlü örgütlenerek Rojava'yı sahiplenmeye çağırdı.

A+A-

 “Rojava devrimi”nin yıldönümüne ilişkin PKK'li ve PAJK'lı tutsaklar adına açıklama yapan Deniz Kaya, “19 Temmuz Rojava devrimi”nin mücadelelerinin önemli bir kazanımı olduğunu kaydederek, “Mücadele tarihimizin en önemli evresini yaşarken 19 Temmuz Rojava devriminin birinci yılını kutluyor, Rojava devrimini 35 yıllık emekle yaratan Önder Apo'ya bağlılığımızı yineliyoruz.

Önderliğimizin bin bir çaba ve emekle yarattığı, ev, ev, ilmek ilmek ördüğü Rojava devrimimiz birinci yılını tamamlamıştır. Tüm saldırı ve soykırım girişimlerine rağmen Önder Apo'nun yarattığı direniş ve mücadele geleneği, ulus devlet gericiliğine ve her türlü sömürünün meşru sayıldığı dünya emperyalizmine karşı zafer yürüyüşüne aralıksız devam etmektedir. Direnen Önderlik, direnen halk gerçekliği, Rojava devriminde hayat bulmuştur. Bu nedenle halkımızın Rojava'daki devrimi çetelerin saldırılarıyla bastırılmak istenmektedir. Her geçen gün artan saldırılara karşı daha güçlü örgütlenerek direnen Rojava'yı sahiplenmek, her Kürt bireyinin temel yurtseverlik görevi olmaktadır. Tarihin hiçbir döneminde halk olarak özgürlüğe bu kadar yakın olmadığımız bilinmektedir. Bunun gereği olarak her zamankinden daha çok çalışmalı, örgütlenmeli ve önderliğimizin etrafında kenetlenmeliyiz” dedi.

“Önder Apo'nun özgürlüğü bizim özgürlüğümüzdür. Önderliğimizin sağlığı ve güvenliği bizim yaşam ve mücadele gerekçemizdir” diyen Kaya, şöyle devam etti:

“AKP'yi tekrar uyarma gereği duyuyoruz. Bağımsız bir doktorlar heyeti İmralı Cezaevi'ne gidip Önderliğimizi sağlık kontrolünden geçirmelidir. Bilinmelidir ki, Önderliğimizin sağlığı ve güvenliği için gözümüzü kırpmadan bedenimizi ölüme yatırabiliriz. PKK zindan direnişi tarihi, bunun kanıtıdır. 19 Temmuz Rojava devrimimizi birinci yılını tamlarken Rojava ile dayanışma içinde olmamız gerekmektedir. Soframıza gelen her lokma ekmeği Rojava'daki halkımızla paylaşalım. Müslüman halkların kutsal ayı olan Ramazan vesilesiyle, Muaviyenin günümüzdeki temsilcisi AKP ve yandaşlarına halkımız iki gün boyunca beddua etmelidir. Rojava devriminin birinci yılını büyük bir moral ve coşkuyla karşılarken devrimimizin şehitlerinin yüce ruhu önünde saygıyla eğiliyor, değerlerimizin bileşkesi Önder Apo'ya bağlılığımızı yineliyoruz.”

HABERE YORUM KAT