1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Saldırılara karşı panzehir çözüm sürecinin başlatılmasıdır'
'Saldırılara karşı panzehir çözüm sürecinin başlatılmasıdır'

'Saldırılara karşı panzehir çözüm sürecinin başlatılmasıdır'

Dün Gaziantep'te gerçekleşen bombalı terör saldırısında 51 vatandaş hayatını kaybetmişti.

A+A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar bombalı saldırı sonrası yaptığı açıklamada, açık ve net olarak dışardan ülkeyi iç savaşa sürükleme girişimidir dedi. 

Sayar konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Çok büyük bir acı.İnsanların en mutlu gününde, düğünde bomba patlatmak için söylenecek sözcük bulamıyorum.  Allah kahretsin.

Açık ve netki içerden dışardan Ülkeyi iç savaşa götürme girişimi var. Bir iki gündür çözüm süreci için olumlu sinyallerin, açıklamaların olduğu bir döneme de denk gelmesi tesadüf değil. Bu girişimi yapanların Ülkede barış istemedikleri ortada. Burada, başta Siyaset kurumları olmak üzere toplumun tüm kesimleri dikkat etmek durumunda. Ancak en çok İktidar ve muhalefeti ile siyasi partilere sorumluluk düşüyor.

Tamamıyla birbiri gibi düşünmeleri beklenemez ancak insanlarımızın ve ülkenin geleceği için içinde bulunduğumuz kritik dönemi göz önünde bulundurarak ortak paydalarda hep beraber, kimseyi dışarda tutmadan bir arada olmaları,diyalog geliştirmeleri gerekiyor.Bu saldırılara iç savaşa sürükleme girişimine verilecek cevap tüm farklılıklarımızla kenetlenmektir.Ülkeyi iç savaşa götürme girişimine karşı panzehir; çözüm sürecinin başlatılması olacaktır. Çözüm süreci mutlaka başlamalıdır.Hepimizin başı sağolsun.Yaşamını yitirenlere Allahtan rahmet diliyorum.Ailelere sabır diliyorum.

HABERE YORUM KAT