1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Saldırılar kabul edilemez'
'Saldırılar kabul edilemez'

'Saldırılar kabul edilemez'

“14 Mart'ta Dünya Tıp Bayramı” nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, önemini hiçbir dönemde kaybetmemiş olan hekimliğin kutsal bir meslek olduğunu belirterek, bu mesleği icra edenlere yapılan saldırıların da kabul edilemeye

A+A-
DİYARBAKIR Valisi Hüseyin Aksoy, 14 Mart Dünya Tıp Bayramı ile ilgili bir mesaj yayımladı. Özünde karşılıksız hizmet ve fedakârlık olan mesleklerin başında sağlık personellerinin icra ettiği hizmetin geldiğini belirten Aksoy, önemini hiçbir dönemde kaybetmemiş olan hekimliğin kutsal bir meslek olduğunun altını çizerek, bu mesleği icra edenlere yapılan saldırıların da kabul edilemeyeceğine dikkat çekti.
 
'Hekimlerimizi düşünmeliyiz'
 
Sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınmasının sosyal devlet anlayışının gereği olduğunu ifade eden Vali Aksoy, “Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri, sağlık hizmetlerinde ulaştığı noktadır. Sağlık hizmetlerinin kaliteli bir şekilde vatandaşlara ulaştırılmasında en büyük görev ise hekimlerimize düşmektedir. İnsan sağlığının korunması, sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması adına her koşulda görev yapan doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabanın değeri ölçülemez.” dedi.
 
'Büyük zorluklar altında çalışıyorlar'
 
Sağlık personellerinin çağı yakalamak ve sürekli yenilenen bilgiler ışığında kendilerini eğitmek için büyük gayret sarf etmekte olduğuna işaret eden Vali Aksoy, “Hekimlerimiz büyük zorluklar altında çalışmalarına rağmen, böyle kutsal bir mesleği icra ederek halkımıza sağlıklı ve uzun bir yaşam sağlamak için büyük çaba gösteriyorlar. Ömrünü insanlığa hizmet etmek için adamış, tıp tarihine damgasını vurmuş çok değerli bilim insanlarımızı minnetle rahmetle anıyor; insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve halkımıza daha sağlıklı bir hayat sağlamak için bütün zorluklara rağmen, görevini büyük özveriyle yerine getiren tüm sağlık çalışanlarının '14 Mart Tıp Bayramını' kutluyor; başarılı hizmetlerinin devamını diliyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT