1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Saldırıda faciadan kıl payı dönüldü
Saldırıda faciadan kıl payı dönüldü

Saldırıda faciadan kıl payı dönüldü

DİYARBAKIR- Diyarbakır-Bingöl karayolunda 8 askerin yaralandığı askeri konvoya düzenlenen bombalı saldırıda, askeri otobüsün geçişi sırasında patlatılması planlanan bombanın iki aracın arasında patlaması olası can kayıplarının önüne geçti.

A+A-

Diyarbakır-Bingöl karayolu Kocaköy ilçesi ile Mermer bölgesi arasında kalan Çaytepe mevkiinde dün gece saatlerinde saldırganlar tarafından yola döşenen el yapımı bomba, askeri konvoyun geçişi sırasında patlatıldı.

Patlamada, konvoydaki askeri otobüsün içerisinde bulunan 8 asker yaralandı. Saldırıda aralarında terhise gidenlerin de olduğu onlarca askerin olası bir faciadan kıl payı kurtulduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, saldırganlar bombayı tam da otobüsün geçişi sırasında patlatmak istedi. Bunun için öndeki zırhlı aracın geçişini bekleyen saldırganlar, daha sonra kumandanın düğmesine bastı. Ancak bomba, otobüsün yaklaşık 15 metre önünde patladı.Saldırganların planının istediği gibi gitmemesi, olası can kayıplarının önüne geçerken, askerler otobüsün bombanın şiddetiyle oluşan çukura düşmesi sonucu yaralandı.


(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler