1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Saldırı sonucunda yaralılar var
Saldırı sonucunda yaralılar var

Saldırı sonucunda yaralılar var

HDP cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için Antep'te düzenlenen mitingden katıldıktan sonra evlerine dönen HDP'liler bir grubun silah, demir, bıçak ve taşlı saldırısına uğradı. Saldırıda 2'si ağır 4 kişi yaralandı.

A+A-

HDP cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için Antep'te düzenlenen mitingden katıldıktan sonra evlerine dönen HDP'liler Şehit Kamil İlçesinin Şöför Ali Caddesi'nde kendilerien Antep-27 diyen bir gurubun saldırısına uğradı. Silah, demir sopa, döner bıçağı ve taşlarla düzenlenen saldırıda Mehmet Erkan ve Mahmut Alçındağ vucudunun çeşitli yerlerinde aldıkları darbeler ile ağır yaralanırken, ismi öğrenilemeyen 7 yaşındaki bir çocuk ve bir kadın hafif bir şekilde yaralandı. Ayrıca saldırganların havaya ateş ettiği öğrenildi.

Şehit Kamil Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların sağlık durumlarını öğrenmek için hastaneye gelen HDP Şehitkamil İlçe Başkanı Tahir Altuğ, "Olay çıkmasın diye içlerinde benim de olduğum konvoyla ilçe binamıza gidiyorduk, silah, bıçak ve demir sopalarla bize saldırdılar. Arkadaşlarımız yaralandı. Durumlarının iyi olduğunu öğrendik. Biz şu anda barış sürecindeyiz ve bu süreci bozmayacağız. Arkadaşlarımız provokasyona gelmeyecektir" diye konuştu.

Öte yandan olaya karıştığı iddia edilen 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.(ANF)
 

HABERE YORUM KAT