1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Saldırı sonrası HDP'den ilk açıklama
Saldırı sonrası HDP'den ilk açıklama

Saldırı sonrası HDP'den ilk açıklama

HDP Merkez Yürütme Kurulu, parti genel merkezine yönelik silahlı saldırıya tepki göstererek “Eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış ve adalet mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

A+A-
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), HDP Genel Merkezi'ne yönelik silahlı saldırıya tepki gösterdi.
 
HDP tarafından yapılan açıklamada, partinin Genel Merkez binasına bugün sabaha karşı silahlı saldırı düzenlendiği belirtilerek, “Yoldan geçen bir araçtan pompalı tüfekle açılan ateş sonucu parti binamız ve binamızın önünde asılı olan bayraklar zarar görmüştür. O saatte partide görevli olan gece nöbetindeki parti çalışanımız ve güvenlik kulübesindeki polis memurları yara almamıştır,” denildi.
 
HDP açıklamasında şunlar ifade edildi:
 
“Bu kendini kaybetmiş zihniyete boyun eğmeyecek, provokasyon peşindeki bu acınası zihniyetin sahiplerinin ülkenin geleceğini karartmasına asla izin vermeyeceğiz. (İMC)
 
“Halkların Demokratik Partisi olarak, eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış ve adalet mücadelemizi, bu değerlerin gözü kara düşmanlarına karşı tüm alanlarda kararlılıkla sürdüreceğiz.
 
“Haziran 2015 seçimlerinde meclise girerek toplumsal barış ve adaletin en büyük güvencesi olacağız. Bu tür provokasyonlarla bizi durduracağını veya yıldıracağını sananlar yanıldıklarını görecekler.
 
“Hükümeti seçim güvenliğini sağlaması yönünde uyarıyoruz ve faillerin bir an önce yakalanmasını bekliyoruz.”

HABERE YORUM KAT