1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Saldırgan yakalandı
Saldırgan yakalandı

Saldırgan yakalandı

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde 7 polisin yaşamını yitirdiği bomba yüklü araçla yapılan saldırıda, aracı olay yerine bırakan kişi yakalandı. Olayla ilgili soruşturmada 11 kişi gözaltına alındığı açıklandı.

A+A-

Edinilen bilgilere göre, merkez Bağlar ilçesinde 7 yaşamını yitirdiği, 15 polis ve 12 sivilin yaralandığı bomba yüklü araçla yapılan saldırıda, aracı olay yerine bırakan ve daha sonra polis servisinin yaklaşmasıyla birlikte uzaktan kumanda ile patlattıktan sonra kaçan, PKK’li yakalandı. A.Ç. adlı kişinin önceki gece saatlerinde kırsal alana kaçmaya çalışırken, Kocaköy ilçesinde yakalandığı öğrenildi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz “Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi 1216. Sokak'ta meydana gelen bomba yüklü araç ile saldırı sonucu 7 polis memurumuz şehit olmuş, 15 polis memurumuz ile 15 sivil olmak üzere toplam 30 vatandaşımızın yaralandığı olayla ilgili olarak, Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2016/10004 numaralı soruşturma kapsamında; 7 polis memurumuzun şehit olduğu olayla ilgili 11 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla gözaltına alınmış olup, İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri devam etmektedir. Olay sonrasında kullanıldığı değerlendirilen bir araç emniyet müdürlüğü görevlilerimizce yakalanmıştır. Olay kapsamında yapılan ev aramalarında örgütsel dokümanlar ele geçirilerek emniyet görevlilerince muhafaza altına alınmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma titizlikle çok yönlü olarak devam etmekte olup, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir” dedi.

 

(Şehmus Kızılaslan)

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT