1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Sahnede hırçın kız
Sahnede hırçın kız

Sahnede hırçın kız

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu "Hırçın Kız" adlı oyunu sahnelenecek.

A+A-
DDT'den yapılan açıklamada, William Shakespeare'in yazdığı, Zeynep Avcı'nın çevirdiği DDT yapımı "Hırçın Kız" adlı oyunun yarın Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Sahnesinde tiyatroseverlerin beğenisine sunulacağı bildirildi.
 
Işıl Kasapoğlu'nun yönettiği oyunun, 27-29 Kasım'da saat 15.00 ve 20.00'da sahnelenmeye devam edeceği kaydedilen açıklamada, Mümtaz Aydoğan Mengi, Fatih Yurdakul, Dilek Mengi, Sevi Demirçivi, Birce Birsel Çağlar, Ozan Hafızoğlu, Gülizar Oltulu, İrem Yurdakul, Kerem Corogil, Mustafa Turan ve Pelin Tozkoparan'ın rol aldığı oyun 2 saat 15 dakika ve 2 perdeden oluştuğu belirtildi.
 
DDT'DEN YENİ OYUNLAR
 
Açıklamada, şunlara yer verildi:
 
"Oyunda, zengin Baptista'nın evlilik çağına gelmiş Katharina ve Bianca adlı kızlarını evlendirme süreci ele alınıyor. Küçük kızı Bianca görgülü ve kibar biridir, pekçok erkek onunla evlenmek istemektedir. Katharina ise çekilmez ve ağzı bozuk biri olduğu için pek talibi yoktur. Baptista, küçük kızı Bianca ile evlenmek isteyen Hortensio ve Gremio'ya bir şart koşar. 'Önce Katharina'nın evlenmesini sağlayın. Onu alacak bir adam bulun, Bianca'nın ikinizden birisiyle evlenmesine izin veririm' der. Bunun üzerine iki arkadaş bir çare ararken, Hortensio, Verona'dan yeni gelen dostu Petruchio'ya durumu açar. Anlattıkları Petruchio'nun ilgisini çeker ve Katharina'yı yola getirmek için kolları sıvar. Ancak bu sandığından daha zor olacaktır."
 
Dünya tiyatrosunun en çok sevilen ve en çok sahnelenen oyunları arasında yer alan Hırçın Kız adlı oyunu izlemek isteyenlerin biletlerini Diyarbakır Devlet Tiyatrosu gişesinden temin edebilecekleri kaydedildi.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT